Владика Тарас Сеньків: “Священство Христове зродилося з жертви і ми не є володарями цього Таїнства, але – його носіями”

умивання ніг_228 квітня 2016 року, у Страсний четвер, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого. Цього дня Церква святкує встановлення Спасителем в часі Тайної Вечері з апостолами Таїнства Пресвятої Євхаристії і Таїнства священства. Споминаючи цю подію, традиційно відбувається умивання єпископом ніг 12-м священикам. Цього року владика Тарас умивав ноги протопресвітерам Стрийської єпархії.

Звертаючись до присутніх священиків Архиєрей наголосив на фундаментальному значенні Таїнства священства, яке полягає у тому, щоб «бути посередниками між Богом і людьми та об’являти світові Божу доброту і милосердя». А потім було зачитано Послання Блаженнішого Святослава до священнослужителів.

На завершення усі присутні, беручи до уваги те, що катедральний храм є однією з п’яти церков Стрийської єпархії у яких відкрито Двері милосердя, помолилися тричі «Отче наш» і «Богородице Діво» та молитву «Вірую» в наміренні Святішого Отця, щоб отримати повний відпуст, наданий папою Франциском з нагоди проголошення Ювілейного року Божого милосердя.

Прес-служба Стрийської єпархії