Владика Тарас відвідав з пастирським візитом парафію с. Шпильчина на Перемишлянщині

У неділю, 8 липня 2018 року, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, відвідав з пастирським візитом парафію с. Шпильчина Перемишлянського району, де з нагоди 10-ліття місцевого храму святих апостолів Петра і Павла очолив Архиєрейську Божественну Літургію. На подвір’ї храму, єпископа зустрічали парафіяни з парохом отцем Дмитром Максимцівим. У богослужінні єпископові співслужили численні священнослужителі Бібрського деканату.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над недільним євангельським уривком про уздоровлення Ісусом розслабленого, владика Тарас зазначив: “Чудом уздоровлення Ісус вказує на владу, яку Він має – владу прощати гріхи. Ця історична подія вказує нам, що Христос – це Бог, який прийшов прощати нам наші гріхи, бо ціле життя Христа є маніфестацією великої Божої доброти, як каже апостол Павло “Він мене перший полюбив і видав себе за мене, щоб покутувати за мої гріхи, взявши тягар хреста на себе, дарувати мені свою свободу Божого Сина”.

Продовжуючи проповідь, єпископ звернув увагу слухачів на велику віру тих людей, які принесли розслабленого до Ісуса: “Христос, бачачи їхню віру, сказав до розслабленого “прощаються тобі гріхи твої, встань і ходи”. Сьогодні для нас є дуже важливо усвідомити ту жертву, до якої Бог кличе нас у цьому світі. Тому, що тими розслабленими є наші сучасники, наш світ, а тими чотирма, котрі несуть, є Христова Церква, тобто всі ми”.

Далі, проповідник наголосив на тому, що “Вміти сьогодні змінити світ – це означає довіритися Богові з вдячністю. І покровителі цього храму, святі апостоли Петро і Павло, завжди і за все дякували Богу і Він вчинив їх інструментами навернення всього світу. І чим більше людей будуть здатними дякувати Богові за все, тим більше Господь своєю інтервенцією, через тих вдячних людей, буде цей світ змінювати. Вміти дякувати Богові – це свідчити про Його непереможну присутність в кожному з нас. Бо кожного з нас, так як і апостолів Петра і Павла, Господь кличе до подвигу і свідоцтва віри, в якому відображається вся любов Бога до світу, який є грішний, але якого Бог так полюбив, що видав себе за світ, щоб довести, що любов, прощення, милосердя, які так мало цінуться в цьому світі, є сильнішими від усякого зла”.

Завершуючи проповідь владика Тарас закликав присутніх: “Хай наша сьогоднішня молитва буде про заступництво до святих апостолів Петра і Павла перед Богом, щоб Він силою Святого Духа просвітив наші серця і навчив нас перемагати світ Христовою любов’ю. Щоб ми навчилися приносити у цей світ світло Божої доброти і милосердя, щоб кожен із нас став тими дверима, через які Господь діє чуда навернення світу і кожної людини. Щоб ми могли своєю любов’ю, як ті четверо, принести до Христа ціле наше суспільство і щоб Він бачачи нашу віру міг сказати йому “Встань і ходи”. Бо немає кращого в житті людини, як привести інших до спасіння. Коли ми думаємо про себе, то обмежуємо цей світ, але коли ми вміємо любити, то маємо можливість бути добрими співпрацівниками Христа, який прийшов у цей світ, не погубити його, але щоб спасти”.

Після закінчення Божественної Літургії, владика Тарас привітав присутніх з ювілеєм храму та вручив подячні грамоти парафіянам та жертводавцям. У свою чергу, від імені пароха і всіх присутніх, протопресвітер Бібрського деканату о. Микола Коваль подякував єпископові за візит, спільну молитву і глибокі слова духовного повчання та привітав владику Тараса з прийдешнім ювілеєм 10-ліття єпископської хіротонії.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.