Вийшла друком книга о. Андрія Соколовського «Історія парафії Української Греко-Католицької Церкви с. Бертишів»

RozkladakaObl_CerkvaЗ благословення Преосвященного владики Тараса Сеньківа, Єпарха Стрийського та преосвященного владики Богдана Манишина, Єпископа-помічника, побачила світ книга священика Стрийської єпархії о. Андрія Соколовського «Історія парафії Української Греко-Католицької Церкви с. Бертишів».

П’ятсот дев’яносто років промайнуло з часу першої письмової згадки про село Бертишів на Жидачівщині. Сьогодні, завдяки клопіткій праці автора книги, маємо можливість ознайомитися із духовним та релігійним життям громади села. Пізнати історію храму Різдва Христового на протязі багатьох століть.

На сторінках книги описано історичне життя парафіяльної громади, подано життєписи священиків, які послужили для людей на цій парафії. 

Зокрема, у книзі описано світлі постаті таких відомих священиків цієї парафії:

  • о. Василь Лаба – вихідцець з села, капелан. Віце-ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, професор Богословської Академії, килошанин Митрополичої капітули у м. Львів. Ректор Української Духовної Семінарії у Гіршбергу (Німеччина) і Кулемборгу (Голландія). Синкел та судовий вікарій Української Католицької єпархії м. Едмонтон в Канаді. Проректор Українського Католицького університету в Римі. о Василь Лаба залишив своє духовне надбання у наукових працях в понад 200 дослідженнях.
  • о. Лев Лонцкий (1884-1895 рр.) який влітку 1885 р. отримав подяку від шкільної ради за добре навчання дітей катехизму в школі.
  • о. Миколай Стисловський (1900 р. – 30 грудня 1931 р.), який збудував два нових мурованих храми Святого Священномученика Йосафата у с. Дев’ятники (1904 р.) та храм Різдва Христового у с. Бертишів (1907 р). Був великим борцем за впровадження української мови у Галичині. 1 листопада 1918 р. о. Миколай Стисловський проголошував у м. Бібрка українську державу.
  • о. Константин Стисловський (3 липня 1931 – 14 квітня 1933 рр.) Зі спогадів о. Василя Вороновського відомого місіонаря дізнаємося, що 14 квітня 1959 року він прийняв дияконство, а наступного дня його висвятив на священика єпископ Іван Слезнюк.
  • о. Степан Королюк (1933-1944 рр.), який маючи добрі музичні здібності організував у с. Бертишів мішаний церковний хор, який брав участь з нагоди першого зїзду Української Молоді Христові у Львові організованого митрополитом Андреєм у 1933 р.
  • о. Володимир Сеньківський (1944-1951 рр.). 23 лютого 1951 р. заарештований НКВД і засуджений за проповідь на могилі замордованих у 1941 р.
  • 11 січня 1998 р. в каплиці митрополичих палат собору Святого Юрія у Львові о. Володимир отримав орден «Святого Хреста» від папи Івана Павла II за вірність Христовій Церкві та Апостольському Престолу. Спочив у Бозі 28 жовтні 2002 р. та похований серед великих достойників Церкви у гробівці Греко-Католицьких митрополитів і крилошан на Личаківському кладовищі у м. Львів.

Також інші душпастирі цієї парафії, які в міру своїх здібностей та талантів дбали про храм та добре релігійно-моральне виховання парафіян, які любили Бога, свою землю та свій український народ.

У книзі описано також період відродження Греко-Католицької Церкви у с. Бертишів та розповідь про сучасний храм Різдва Христового.

Роздумуючи над історією храму Різдва Христового та громади УГКЦ у с. Бертишів, пізнаємо, що храм Різдва Христового був на протязі багатьох століть місцем духовного, морального і національного життя людей цієї парафії.

Автор книги о. Андрій Соколовський та парафіяни храму Різдва Христового висловлюють щиру подяку жертводавцям родині Валігун Лесі та Павлові, а також родині Дворчин Наталії та Андрію, які  прислужилися до виходу цієї книжки у світ. Нехай Вас та Ваші родини  охороняє Пречиста Діва, а Ісус Христос благословляє і додає життєдайних сил та здоров’я на многії і благії літа!