XVI Повстанська ватра

пластУ Новому Роздолі була проведена XVI Повстанська ватра, метою  якої є військово-патріотичне виховання молоді. Учасниками даного заходу, що проходив у Новороздільському професійному ліцеї, були – станиця Миколаїв Пласту НСОУ, Українська молодь – Христові м. Новий Розділ, та учні і студенти навчальних закладів міста.

Хлопці і дівчата проходили вишкіл повстанської сотні «Бродяги», яка діяла на теренах Миколаївщини в 1944 році. Молодь була обізнана з побутом та військовим життям УПА. До уваги учасників ватри також було представлено документальний фільм «Хроніка Української Повстанської армії 1942-1954», а потім відбувся інтелектуальний змаг на повстанську тематику.

Також, окрім військово-патріотичного елементу, молодь отримала духовну опіку і провід від о. Ростислава Височана та семінаристів Андрія Максимовича і Володимира Радька, котрі провадили нічні чування на тему: «Образ сучасного героя, як переможця зла і того хто несе добро». Священик охарактеризував риси та чесноти, якими має володіти воїн-християнин, а студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ розважали над чеснотою любові у людини, котра іде на війну, і місією миротворця, що її повинен нести кожен солдат-герой.

Також учасники Повстанської ватри приступали до Таїнств Сповіді і Євхаристії, беручи участь у Літургії.

 

«Явір» (Богдан Іваницький)