«Здивуйте людей своїм служінням, являючи їм Бога», – владика Тарас під час Різдвяної просфори у м. Стрию

пр-1_1017 січня 2017 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, під молитовний супровід камерного хору «Воскресіння» з м. Івано-Франківськ, духовенство і монашество Стрийської єпархії зібралось на «Різдвяну просфору», яка є знаком вдячності Богові за прожитий минулий рік і молитвою, в якій довіряємо себе Господеві, просячи Його благословення на рік прийдешній.

«В Христі священик заручений з Церквою, котра складається з людей, до котрих Господь посилає Вас – священнослужителів, щоб проповідувати їм, навчати і служити, вести їх до вічної єдності з Богом», – розпочав свою проповідь владика Тарас (Сеньків), проводячи аналогію між текстом євангелиста Марка (Мр.10, 2-12) про вірність у подружжі та священичу вірність, свідком якої має бути кожен ієрей, являючи своїм служінням приклад Божої вірності та вірності, яку людина має виявляти Богові. Продовжуючи свою проповідь, єпископ застановився над трьома ознаками Христової вірності, яку назвав основною прикметою священичої повноти влади.

«Слова Христа і його навчання були спрямовані на те, щоб розбудити в людських серцях віру в Бога. Він відкривав людям Божу доброту. А це є найбільше служіння – провадити особу до Бога. Христос завжди був слугою. І правдива повнота влади священнослужителя полягає у його служінні людям, відкриваючи їм Бога та завжди пам’ятаючи, що все чиниться іменем Христа і силою Святого Духа», – мовив владика Тарас, говорячи про служіння, як першу прикмету влади священнослужителя.

Другою ознакою Христової влади проповідник назвав «близькість» Ісуса до людей, в якій Господь не гордував ніким, а був відкритим до усіх. І третьою прикметою була «послідовність» Христа, бо, за словами єпископа, «Ісус проповідував те чим жив й жив тим, що проповідував. А священик, сповняючи послідовність Христову, не може іти на компроміс з речами, які суперечать Божій правді, але, черпаючи з джерела життя – Божого Слова,  має свідчити своїм життям милосердного Бога».

На завершення своєї проповіді владика Тарас побажав кожному члену спільноти духовенства Стрийської єпархії бути тими, хто своїм служінням дивуватиме людей, котрих Господь поручає їхній духовній опіці, щоб повернути світові людське лице, в якому віддзеркалюватиметься лице Спасителя.

Після закінчення Літургії владика Тарас подякував усім, хто долучився до розвитку і діяльності Стрийської єпархії, а зокрема місцевій владі в особі міського голови м. Стрия п. Романа Шрамов’ята, а також БФ Фонд громад «Рідня».

Також цього дня Єпарху Стрийському було вручено орден «Єдність та Воля» за надану молитовну та матеріальну підтримку військовослужбовцям АТО у боротьбі з окупантами.

 

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.