У Новому Роздолі відбувся ХІІ з’їзд спільнот «Матері у молитві» Стрийської єпархії

12 серпня 2017 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Новий Розділ, відбувся ХІI з’їзд спільнот «Матері у молитві» Стрийської єпархії. Щоб спільно єднатися у молитві та просити у Господа ласк для своїх рідних та миру для України, на з’їзд прибули близько тисячі матерів з усіх деканатів єпархії. З цієї нагоди, Архиєрейську Божественну Літургію у переповненому храмі очолив Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, якому співслужили парох храму о. Микола Міджак, духівник руху «Матері у молитві» Стрийської єпархії о. Мирон Гринишин та запрошені священнослужителі.

Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю та роздумуючи над словами Христа про те, що найбільшим у Царстві Небесному, є той, хто навернеться і станеться як дитина, владика Тарас зазначив: “Дійсність Божого Царства є зовсім іншою, від тої, яку витворюють люди на землі і для того, щоб увійти в Царство Боже, найважливішим критерієм є бути Божою дитиною, а щоб бути Божою дитиною, потрібно найперше знати, хто є нашим Отцем на небі, друге – слухати Його, і третє – довіряти Йому. Ці критерії завжди опираються на фундамент віри, довіри, розуміння того, хто є мій батько, кого я маю слухати, і хто є той, кому я повністю довіряю”. В цьому контексті, єпископ закликав кожного з присутніх замислитися над глибиною і сутністю своєї віри.

Продовжуючи, владика Тарас вказав на необхідність людині відповідати своїм життям на Боже покликання: “Віра – це абсолютне себевіддання правді і ту правду об’являє лише Господь Бог. Покликання людини вірити є вложене їй Богом при сотворенні, тому людина завжди шукає Бога. На відміну від інших, християнство є релігією, де сам Бог шукає людину. Це Він перший приходить і об’являє себе людині… . І в Божому об’явленні є покликання для людини від сотворення – бути образом і подобою Божою. Це наше покликання – бути подібними до Бога, бути такими як Він”.

Однак, сучасна людина, за словами єпископа, старається в образ Бога вкласти бодай трошки свого. А тому, маємо кризу особистої, родинної  і загальноцерковної віри, проявами якої є забобони, окультизм, корупція.

“Маємо усвідомити, що ціле наше життя буде гармонійне і щасливе тоді, коли воно буде творити молитву, тому що наша молитва, наше життя і кожне наше діло – це відповідь на Боже слово, Боже покликання, і на заклик Божий бути подібними до Нього. Молитва має формувати час нашого життя”, – наголосив Архиєрей.

Завершуючи проповідь, владика Тарас закликав матерів: “Нехай ваше життя стане молитвою, яка буде відповіддю на покликання, яким Господь кличе вас. Проживайте своє життя у просторі віри, послушності Богові, віддзеркалюючи у своєму житті Божий образ і подобу. Христос покликав вас бути авангардом у церковній спільноті, у нашому народі, бути носіями найуспішнішої зброї, якою є молитва, бо це є наша відповідь Богові на слово, котре Він промовляє до нас. До тих пір, доки є ви, доки в Церкві є люди, які молятьтся і котрі молитву зробили способом свого життя, до тих пір у нашому народі є надія. Бог вас покликав і це дуже важливе покликання – служити народові та Церкві. Це служіння означає, що ви приймаєте Христа до свого життя і дозволяєте Йому, щоб Він через ваше життя творив молитву свого народу до Небесного Отця і відкривав усім нам свідоцтво того, що означає бути Божою дитиною, якій є призначене найбільше місце у Царстві Божому”.

На закінчення Літургії, владика Тарас подякував спільноті матерів за їх молитву та відзначив окремих членкинь подячними грамотами за багаторічне служіння, співпрацю, підтримку та сприяння у розвитку життя єпархії. У свою чергу, координатор руху «Матері в молитві» п. Анна Форостина, від імені всіх учасниць висловила подяку Преосвященному владиці.

Після обіду, для матерів було організовано святковий концерт, а також перегляд фільму про єпархіальну спільноту “Матері в молитві”. На завершення з’їзду, його учасницям було уділене благословення.

Довідка:

Рух «Матері в молитві» засновано в 1995 році в Англії. В Україні першу спільноту засновано в 2000 році. Спільноти «Матері в молитві» існують в усіх єпархіях і екзархатах УГКЦ, проводиться велика подвижницька робота із залученням до спільнот дедалі більшої кількості жінок, особливо молодих матерів.

У Стрийській єпархії першу спільноту «Матері в молитві» засновано 7 березня 2004 року при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий. Сьогодні у Стрийській єпархії діють понад 300 спільнот руху «Матері в молитві». На даний час спільнотами опікуються духівник руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії о. Мирон Гринишин та регіональний координатор п. Анна Форостина.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.