Єпархіальний екологічний табір “Зелен-Світ”

25 липня 2017 року у Стрийській єпархії в смт Журавно розпочався єпархіальний екологічний табір “Зелен-Світ, бути людиною”. Його учасниками є молодь 12-15 років Добрянського, Любінецького, Стрийського, Миколаївського, Роздільського деканатів і м. Львова. Організатором табору є Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ. Допомагають о. Олегу Кобелю, стрийському еко-референту досвідчені аніматори. Деякі з них були учасниками міжнародного вишкільного табору “Зелен-Світ”, що цьогоріч організовувався у Хорватії.

Темою табору в Журавно є плекання різноманітних чеснот, які мають відношення до відповідального ставлення до створеного Богом світу. Так, зокрема, на таборі пройшли дні чистоти, відповідальності, вдячності. Інші дні будуть присв’ячені вірі, справедливості і поміркованості. День на таборі розпочинається з руханки та Божественної Літургії з екологічною проповіддю. Відтак після сніданку і відкриття дня розпочинаються гутірки і тематичні зустрічі.

Учасники табору танцюють банси, готують сценки, бавляться в теренові ігри, переглядають фільми на еко-тематику і займаються спортом. Серед тематичних зустрічей, які вже відбулися, треба згадати лекцію про сортування сміття, про діяльність Бюро екології, про п’ять умов доброї сповіді та інші. В день св. Володимира таборовики мали Чин віднови хресних обітів.

Серед конкретних справ, які було зроблено для довкілля можна згадати прибирання сміття біля річок Свіча і Дністер. Частина сміття була використана для виготовлення мистецьких інсталяцій. Із картонних коробок 4 команди і команда управи власноруч виготовили 5 контейнерів для відсортовування сміттєвих відходів. В найближчі дні є амбітне завдання зробити підрахунок представників флори і фауни на прилеглій території.

Табір “Зелен-Світ, бути людиною” став доброю нагодою для дітей усвідомити цінність Божого творива та важливість його збереження. Він триватиме до 1 серпня 2017 року.

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.