Географічні дані

Baner-180-80З моменту утворення Стрийської єпархії в листопаді 2000 року, осідком єпископа було обрано м. Стрий, яке розташоване в південній частині території єпархії. Населення міста складає 64 тис. осіб. Площа єпархії – 4075 км². Кількість населених пунктів – 369, в тому числі 10 міст (Стрий, Миколаїв, Жидачів, Ходорів, Городок, Комарно, Перемишляни, Бібрка, Новий Розділ, Моршин). Чисельність населення – 321,2 тис. осіб.

До складу Стрийської єпархії увійшли п’ять адміністративних районів Львівської області (крайній захід України):

Стрийський район (південно-західна частина єпархії)

Загальна площа району становить 784 км². До складу району входить 64 населені пункти та м. Стрий і м. Моршин. На цій території проживає 67,7 тисяч осіб.

Територія району – рівнинна. Стрийський район – це землі сільськогосподарського призначення, лісові масиви, землі, які використовують промислові підприємства та територія Міністерства оборони України.

Городоцький район (північно-західна частина єпархії)

Площа району становить 726 км². Населення району – 58,2 тис. осіб, які проживають у 78 населених пунктах та м. Городок і м. Комарно.

Поверхня району – рівнинна. В основному територія району являє собою землі сільського господарства та лісові масиви.

Жидачівський район (південно-східна частина)

Площа району становить 978 км². Населення району – 81,7 тис. осіб, які проживають у 75 населених пунктах та м. Жидачів і м. Ходорів.

Поверхня району – горбисто-рівнинна. Територію району складають землі сільського господарства та лісові масиви.

Миколаївський район (центральна частина)

Площа району становить 692 км². Населення району – 65,9 тис. осіб, які проживають у 57 населених пунктах та м. Миколаїв і м. Новий Розділ.

Поверхня району – горбисто-рівнинна. В основному територія району являє собою землі сільського господарства та лісові масиви. Частина земель зайнята промисловим виробництвом.

Перемишлянський район (північно-східна частина)

Площа району становить 895 км². Загальна чисельність населення району складає 47,7 тис. осіб. В адміністративному плані до Перемишлянського району відноситься 87 населених пунктів та м. Перемишляни і м. Бібрка.

Поверхня району – горбисто-рівнинна. Територія району являє собою землі сільського господарства та лісові масиви.

На Півночі Стрийська єпархія межує з Пустомитівським, Яворівським та Золочівським районами Львівської області. На Півдні – із Сколівським районом Львівської області та Івано-Франківською областю. На Заході – із Дрогобицьким та Самбірським районами Львівської області. На Сході – з Івано-Франківською та Тернопільською областями.