Катехитична комісія

ПЛАН ДІЯЛЬНОСТІ НА 2018 РІК

Голова комісії – о. Андрій БІНАС

Референт комісії – Іван ЧОПАНЬ

e-mail: stryjkatehyt@gmail.com

Голови Деканальних Катехитичних осередків:

Стрийський район

 1. Дашавський деканат – о. Михайло Підперигора
 2. Добрянський деканат – о. Олег Баранич
 3. Любінецький деканат – о. Володимир Петеш
 4. Моршинський деканат – о. Михайло Нанівський
 5. Деканат м. Стрий – о. Назар Майсук

Жидачівський район

 1. Жидачівський деканат – о. Володимир Кузик
 2. Журавнівський деканат – о. Олександр Варцаба
 3. Новострілищанський деканат – о. Анатолій Доманський
 4. Ходорівський деканат – о. Роман Тимчишин

Городоцький район

 1. Городоцький деканат – о. Павло Швед
 2. Комарнівський деканат – о. Євген Гаврилишин

Миколаївський район

 1. Миколаївський деканат – о. Петро Сочинський
 2. Новороздільський деканат – о. Роман Штігер

Перемишлянський район

 1. Бібрський деканат – о. Микола Стручинський
 2. Перемишлянський деканат – о. Ярослав Кондратик
 3. Унівський деканат – о. Богдан Тимчишин

 

Загальні положення

Катехитична комісія Стрийської єпархії (далі – ЄКК) розпочала свою діяльність із заснуванням самої єпархії у 2000 році. Основними напрямками діяльності комісії є:

 • координація і управління справами катехизації;
 • проведення організаційних заходів;
 • розробка катехитичних навчальних програм, посібників, підручників, дидактичних та методичних матеріалів;
 • вишкіл і постійна формація катехитів та вчителів християнської етики;
 • сприяння створенню і координація діяльності парафіяльних катехитичних шкіл;
 • співпраця з виховними та освітніми закладами у ділянці християнського навчання та виховання;
 • проведення парафіяльних катехитичних інспектувань.

У своїй діяльності ЄКК підпорядковується Патріаршій та Митрополичій Катехитичним комісіям, тому ряд заходів проводиться згідно із планом цих комісій.

Катехитична комісія ініціювала створення Центру передподружньої катехизації (тепер ЦПП – Центр Передподружнього Приготування), де проводиться приготування наречених до прийняття Святого Таїнства Подружжя. Так сформовано Стрийський Центр передподружньої катехизації (м. Стрий) і 7 філіалів: у м. Бібрка, м. Новий Розділ, м. Ходорів, м. Перемишляни, м. Жидачів, м. Городок і м. Миколаїв.

Щорічно проводиться святкування Дня катехита та катехитична конференція для катехитів єпархії, метою яких є ділення досвідом праці, поглиблення відносин.

З метою поширення та збагачення культурних і духовних цінностей українського народу шляхом творення і популяризації сучасної релігійної пісні серед українців, що два роки проводиться відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу сучасної релігійної пісні «Пісня серця».

Для поглиблення єдності з Богом і особистих відносин з людьми Катехитична комісія Стрийської єпархії проводить реколекції для катехитів і вчителів християнської етики.

Метою вишколу аніматорів для проведення літніх катехитично-оздоровчих молодіжних таборів, які організовує ЄКК є майбутнє їхнє залучення в організації таборів, ознайомлення з інтерактивними методами в катехитичній діяльності та отримання методичних матеріалів для їх проведення.

Катехитична комісія Стрийської єпархії ініціює і організовує проведення семінарів, конференцій, форумів, фестивалів, конкурсів, прощ, таборів, зустрічей для різних категорій людей: дітей, молоді, дорослих, молодіжних лідерів, працівників освіти, культури, медицини, влади, катехитів, духовенства.

Педагогічно-богословські курси, які здійснює Комісія, сприяють підвищенню кваліфікації катехитів і вчителів християнської етики, служать меті духовного, інтелектуального, творчого та професійного зросту, а також для віднайдення нових напрямків співпраці Церкви та держави в галузі науки і освіти.

Людство сьогодні потребує духовного очищення, переосмислення структури загальнолюдських цінностей. Лише завдяки духовному прозрінню та зросту віри можна по новому сприймати і переживати матеріальні недостатки, розв’язувати конфлікти чи переборювати труднощі. Виходячи з вище сказаного, Катехитична комісія Стрийської єпархії УГКЦ здійснює ряд заходів, побудованих на новому, переосмисленому підході до важливих проблем церковного та суспільного життя, впровадження новітніх методів катехизації, підняття ролі та авторитету катехита.

Мапа катехитичних шкіл Стрийської єпархії (натисніть на зображення)