ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ВЛАДИКА БОГДАН МАНИШИН,
Єпископ-помічник Стрийський УГКЦ

новошино_7Владика Богдан Манишин народився 24 жовтня 1972 року в м. Новий Розділ Львівської області. Після навчання у Новороздільській СШ №3, 1987 року вступає до місцевого політехнічого технікуму, який у 1991 році закінчує зі спеціальністю «технік-механік». З 20 листопада 1991 року по 7 грудня 1993 року перебуває на військовій службі у Збройних силах України.

У 1996 році вступає на навчання до Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, яку успішно закінчує 2002 року. Впродовж 2002-2004 рр. продовжує навчання на кафедрі пасторального богослов’я Люблінського католицького Університету (Польша), де здобув науковий ступінь ліценціату.

Дияконські (03.03.2002р.) та священичі (15.09.2002р.) свячення Владика Богдан отримав з рук Преосвященного Владики Юліяна Ґбура в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий.

Виконував наступні призначення:
– представник від Стрийської єпархії в Митрополичій Євангелізаційній Комісії УГКЦ;
– в.о. військового капелана в Академії сухопутних військ України м. Львів;

Впродовж липня 2004 року – листопада 2006 року душпастирював як сотрудник на парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, після чого, 22 жовтня 2006 року, призначений Адміністратором храму св. Миколая м. Перемишляни. 12 квітня 2010 року, призначений Протосинкелом Стрийської єпархії УГКЦ.

2 квітня 2014 року, Святіший Отець Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Владики Богдана на Єпископа та призначення його Єпископом-помічником Стрийської єпархії УГКЦ.

Єпископська хіротонія Владики Богдана відбулася 24 травня 2014 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию. Головним святителем був Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ, а співсвятителями – Архиєпископ Ігор Возьняк, Митрополит Львівський, і Владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський.

 

Герб Владики Богдана

герб7CУ синьому вістрі по двох срібних хвилях в основі пливе золотий човен із 12-ма апостолами у срібних одежах, над ними летить срібний голуб із золотим німбом навколо голови; у правому золотому полі Архангел Михаїл із срібними крильми та золотим німбом, у синіх обладунках, штанах і чоботях, тримає у правиці червоний полум’яний меч, а в лівиці – золотий щит із червоною облямівкою та хрестом; у лівому золотому полі – синя літера «М».

Щит розміщений на пурпуровій мантії, підбитій горностаєм, увінчаній золотою єпископською митрою з червоним підкладом. Обабіч виходять золоті єпископський жезл і процесійний хрест. Під щитом на синій стрічці девіз золотом: “ВЕЛИКИЙ БОГ ХРИСТИЯНСЬКИЙ”.