Йорданське освячення води на річці Стрий

19 січня 2018 року на берегах ріки Стрий відбулось Йорданське освячення вод, яке звершив Преосвященний владика Тарас (Сеньків) та владика Богдан (Манишин) спільно зі священиками Стрийського деканату. У своєму слові до чисельно присутніх вірних Єпарх Стрийський розкрив значення сьогоднішнього освячення води для спасіння людини та вказав на безпосередню живу участь кожного християнина у спасенній місії Христа.

Слово Преосвященного владики Тараса під час Йорданського освячення води на річці Стрий

Христос Рождається!

Сьогодні над Йорданськими водами лунає голос Отця, а також над кожним джерело вод, яке нині освячується в пам’ять тієї таїнственної події, коли у води Йордану сходить Агнець Божий. Йордан стає місцем зустрічі Бога і людини. Нам сьогодні пригадано ту зустріч, котра звершилася в житті кожного з нас в Таїнстві Хрещення, коли і над нами пролунав цей голос Отця: «Це є син мій улюблений (чи дочка) в якому моє уподобання».

Це водосвяття є духовним відновленням наших зобов’язань, котрі ми прийняли на себе у Хрещенні. Христос  у Йордані взяв на себе всю відповідальність за людські гріхи.

Сьогодні, зачерпаючи цю освячену воду, ми маємо усвідомити що отримали не якийсь чудотворний засіб для сповнення наших бажань та очікувань, але спішимо її зачерпнути як знамення Божої близькості до нас і знамення нашої готовності до покаяння і примирення з Богом, до відновлення наших зобов’язань отриманих у Хрещенні. Тому, коли хтось сьогодні очікує просто взяти освяченої води аби сповнити формальність, той хто не старається в своєму житті відкрити серце Богові, той хто не кається і не бажає примиритися з Богом, для того свячена вода ніколи не стане купіллю відродження.

Тому сьогодні бажаю вам, тим хто кається, щоб ця вода стала для вас джерелом оздоровлення і  очищення, для тих хто прямують у святість – дорогою ствердження у святості, для тих, хто занедбав своє християнське зобов’язання, отримане в Таїнстві Хрещення – пробудженням, відновленням свідомості відповідальності перед Богом. Аби для всіх ця вода стала великим даром Божого благословення, скріплення і благодаті, котра шукає людину на всіх стежках її життєвої дороги.

Христос приходить, щоб обновити  у нас впалий колись образ. Приходить, щоб обновити цей світ і знову створити цю землю місцем спасіння для людини. Хай ця вода буде для вас джерелом сили і оновлення, аби оновивши наші душі і серця, ми могли стати початком Божого оновлення для цього світу, для нашого народу, для нашої землі. На цій річці Стрий, в котрій зараз тече Йорданська вода, Господь очікує від усіх нас, що ми омиємося від нашого беззаконня й станемо відродженням і освяченням часу та місця для нашого народу, і для грядущих поколінь. Пам’ятаймо, що Бог покликав нас сюди не для того щоб ми були лишень свідками, але й учасниками його діла спасіння світу.

Прес-служба Стрийської єпархії

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.