Молитва в наміренні та за блаженнішого Святослава після Літургії

Звернення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа до духовенства, чернецтва та мирян Стрийської єпархії з нагоди обрання Батьком і Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука

Улюблені в Христі Ісусі браття і сестри!

Впродовж майже сорока днів, на заклик Адміністратора УГКЦ Високопреосвященного Владики Ігоря, вся наша Церква в Україні та на поселеннях молитвою до Святого Духа «Царю Небесний» випрошувала Божої благодаті для успішного вибору наступника Блаженнішого Любомира. Господь вислухав наші молитви, і з натхнення Святого Духа Отці Священного Синоду УГКЦ вибрали Главою та Отцем нашої Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

Бог навідався до народу Свого, даючи знак Своєї особливішої Милості та Любові. Саме таким Його знаком є вибір нового Глави УГКЦ і його інтронізація у Патріаршому соборі Христового Воскресіння в Києві. Знаковим є те, що Вселенський Архиєрей Бенедикт ХVІ на Празник Благовіщення за григоріанським календарем одобрив вибір Синоду єпископів, а сама інтронізація Блаженішого Святослава відбулася в Хрестопоклінну Неділю за новим і старим стилем. Звістку про обрання нового Блаженнішого наша Церква прийняла однодушно з радістю, засвідчуючи цим даром Святого Духа її єдність, її живу віру в Боже Провидіння та Боже чування над нею.

Ми стали свідками того як діє Бог, стали учасниками сповнення Його промислів, та в силі Святого Духа особливим способом переживаємо весну нашої Церкви, споглядаючи її сьогодення через Таїнство Благовіщення Непорочної Діви. А для Стрийської єпархії УГКЦ таке загальноцерковне піднесення має виняткове значення: адже саме сина Стрийської землі благоволив Господь покликати до цієї Первоархиєрейської гідності. Тому разом з радістю та вдячністю за отриману милість, ціла Церква усвідомлює свою співвідповідальність за архипастирське служіння Блаженішого Святослава, а для нашої єпархії це стає в сумлінні винятковим обов’язком кожного духовного та мирянина.

Власне усвідомлення цього спонукує мене в особливий спосіб звернутися особисто до кожного душпастиря та мирянина, до кожної церковної спільноти Стрийської єпархії з проханням про молитву за нашого Блаженнішого Святослава та в його наміреннях. Господь вибрав його Провідником нашої багатостраждальної Церкви, вклав на нього відповідальність за спасіння свого народу, покликав вести Церкву дорогами звершення задумів Божественного Провидіння. Тим у служінні Блаженішого Святослава Господь вписав покликання до смиренної співучасті в ньому теж кожного з нас, покликання до творення величної «Літургії» – спільного діла Церкви для прослави Милостивого Бога та взаємного служіння задля сповнення спасительної Божої волі.

Тому це моє звернення кладу кожному з вас глибоко до серця та смиренно поручаю по закінченні кожної Божественної Літургії відмовляти в церковних спільнотах «в наміренні та за Блаженішого Святослава молитви: «Царю Небесний…», «Отче наш…», «Богородице Діво…» та «Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові…». Нехай ця витривала побожна практика буде нашим маленьким свідченням синівської любові і єдності у Святому Дусі з Блаженішим Святославом в його Патріаршому служінні та ствердженням свідомості особистої співвідповідальності за сповнення визначеного Божою волею спасительного післанництва нашої Української Греко-Католицької Церкви.

З любов’ю у Христі Ісусі та Архиєрейським благословенням
+ Тарас
Апостольський Адміністратор Стрийської єпархії

Дано у м. Стрию, при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці
в празник Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня 2011 року Божого