Пастирський візит владики Тараса на парафію святого священномученика Йосафата в м. Стрию

img_9029У неділю, 27 листопада 2016 року, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, відвідав з пастирським візитом парафію святого священномученика Йосафата, де з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію. За звичаєм, на подвір’ї храму, з найкращими привітаннями, єпископа зустрічала і вітала парафіяльна громада, на чолі з адміністратором о. Тарасом Ляшком.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над недільним євангельським уривком про уздоровлення Ісусом гадаринського біснуватого, владика Тарас зазначив, що «дверима, якими в життя людини може увійти Бог або злий дух є людська свобода» і підкреслив, що «злий дух спонукує людину, щоб замість Бога у своєму житті поставила щось інше, тому проблемою мешканців гадаринського краю, які побачили велике чуло зцілення, однак вигнали Ісуса Христа, було їх майно, втрата якого була для них важливіша, ніж втрата самого Бога і тому гадариняни надали своїм свиням, своїм маєткам ціну більшу, ніж Христові».

Продовжуючи проповідь та наводячи приклад покровителя храму, як великого свідка єдності Христової Церкви, єпископ наголосив: «Святий священномученик Йосафат був покликаний, щоб бути тими дверима, через які у цей світ вступає Господь і був великим свідком єдності – Божого бажання, щоб усі були одно».

«Також, священномученик Йосафат, – вів далі Архиєрей,- є для усіх нас свідком великої любові і довіри до Бога. І у наш час, ми повинні цю віру зробити найбільшим скарбом, конституцією свого життя, бо мусимо визнати, що зараз рівень релігійної освіченості є дуже низький. Тому одним із викликів для всіх нас сьогодні є духовне відродження, відродження релігійності українського народу – всі ми є покликані свідчити про свою віру».

Завершуючи проповідь, владика Тарас закликав присутніх: «Сьогодні, у наших молитвах, просімо для себе дару свободи, який є від Бога, щоб ми були Божими і Господь міг діяти в цьому світі через нас так, як Він діяв у житті святого священномученика Йосафата. І тоді, коли ми будемо виправдовувати своїм життям своє ім’я християн, греко-католиків, Господь Бог зможе зробити для нас більше, ніж ми можемо уявити, на Його славу і на добро дочасне і вічне усього нашого українського народу».

Після закінчення Божественної Літургії, Архиєрей привітав усіх парафіян з храмовим празником, а у свою чергу, о. Тарас Ляшок подякував єпископові за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання. На завершення, владика Тарас уділив своє архиєрейське благословення, після чого відбулося водосвяття та окроплення вірних свяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.