Стрийська єпархія збагатилася трьома священиками і трьома дияконами

IMG_88405 листопада 2015 року, в день святого апостола Якова, покровителя Стрийської єпархії, під час урочистої Архиєрейської Божественної Літургії в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що в м. Стрию, Преосвященний Владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, рукоположив у пресвітери трьох дияконів – Тараса Ляшка, Тараса Барана і Андрія Гавінського.

Цього ж дня, Преосвященний Владика Богдан, єпископ-помічник Стрийської єпархії уділив дияконські свячення трьом піддияконам – Іванові Міляну, Тарасу Бордюку та Іванові Ковалю.

Після херувимської пісні і великого входу, кандидати до священства, ставши навколішки, присягнули Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на їх голови, прочитав молитву та одягнув у священичі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон. Опісля, нововисвячені ієреї ставши біля престолу співслужили Божественну Літургію разом з Преосвященними владиками та іншими священиками.

А після Євхаристійного Канону розпочався чин дияконських свячень. Кандидатів уведено до святилища та тричі ведено довкола престола, після чого, поклавши на них руки, владика Богдан за волею Божою та діянням Святого Духа поставив їх у дияконський сан. Вкінці, єпископ вручив новопоставленим дияконам орар, служебник і кадильницю, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний».

Після свячень Владика Тарас наголосив на тому, що сьогодні особливим даром для Стрийської єпархії є новопоставлені в цей день священики та диякони, які для усіх нас є співбратами у служінні.

По завершенні богослужіння, Архиєрей привітав нововисвячених священиків та дияконів, побажавши їм вірності у служінні, до якого Господь їх покликав. «Нехай Господь дасть вам Мудрості від Бога все щедро і великодушно приймати, щоб ви сповнили своє священиче і дияконське служіння».

А по закінчення Літургії новопоставлені ієреї уділили присутнім своє благословення.

Прес-служба Стрийської єпархії

 

Довідка:

Отець Тарас Ляшок народився 1 липня 1986 року в м. Стрий Львівської області. Упродовж 2003-2010 років років навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа.  2010-2013 рр. навчався у Папському Східному університеті в м. Рим (Італія), де здобув науковий ступінь Ліценціата канонічного права. Дияконські свячення прийняв 29 вересня 2013 року з рук Преосвященного владики Тараса Сеньківа. Дияконське служіння виконував при катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию.

Отець Тарас Баран народився 10 серпня 1989 року в с. Кавсько Стрийського району Львівської області. Упродовж 2006-2014 років навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа. Дияконські свячення прийняв 31 серпня 2014 року з рук Преосвященного владики Богдана Манишина. Дияконське служіння виконував при катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию.

Отець Андрій Гавінський народився 3 липня 1988 року в м. Перемишляни Львівської області. Упродовж 2008-2015 років навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа. Дияконські свячення прийняв 4 жовтня 2014 року з рук Преосвященного владики Богдана Манишина.