У Кавську вшанували слугу Божого о. Єремію Ломницького

єремія3 липня 2016 року на парафії Преподобної Параскеви с. Кавське урочисто відзначили 100 років з дня смерті видатного церковного діяча, місіонера, співзасновника жіночого чернечого Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії Слуги Божого о. Єремії Ломницького, ЧСВВ.

В часі Божественної Літургії, яку очолив о. Володимир Ждан, канцлер Стрийської єпархії, проповідник сказав, що о. Єремія Ломницький «вмів прийняти пропозицію Господа любити Бога так, як Він полюбив нас. Незважаючи на складні обставини, які були в його житті, йому вдалося скласти своє життя на засланні на вівтар мучеництва. Нехай життя о. Єремії додасть нам сили духу прийняти ту естафету жертви і любові до Бога, і передавати її наступним поколінням».

В молитовній урочистості взяли участь: о. д-н Михайло Глов′як, о. Михайло Неїжмак з Донецького екзархату, о. Олег Кобель, адміністратор парафії прп. Параскеви с. Кавське, о. Віталій Гулич із с. П’ятничани та отці василіяни з Дрогобича та Львова.

Після богослужіння та обходу з Найсвятішими Тайнами у присутності парафіян, духовенства та численних представників сестер Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії зі Львова, Стрия, Трускавця та Жовкви було відкрито та освячено меморіальну дошку на честь Слуги Божого о. Єремії.

Відтак о. Олег привітав всіх гостей та парафіян із визначною подією, отримавши з рук провінційної Настоятельки сестер служебниць Боніфатії Дяків мощі блаженних сестер Йосафати Гордашевської і Тарсикії Мацьків.

с. Боніфатія у своєму привітальному слові сказала: «Святі служать Богові і людям не тільки під час земного життя, але й у вічності,  тому заохочую вас молитися через заступництво о. Єремії у різних потребах. Присутність мощей у храмі буде знаком духовної єдність з парафією, де народився і зростав у вірі наш співзасновник і духовний отець Єремія Ломницький».

Після святкового обіду в приміщенні Народного Дому с. Кавське розпочалася урочиста Академія на честь ювілею переставлення о. Єремії, де о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ, сестра Ореста Боршовська, СНДМ, та о. Тарас Баран, адміністратор парафії с. Заболотівці і Журавків, Жидачівського деканату,  розкрили присутнім багатогранну діяльність о. Єремії. Всі троє доповідачів розповіли про о. Єремію, як василіянина-ієромонаха, засновника сестер служебниць і першого ректора Івано-Франківської семінарії.  Парафіяльний ансамбль “Фіміам”, який складається із учнів Катехитичної школи ім. о. Єремії Ломницького с. Кавське виконав між доповідями 6 пісенних творів.

 

За матеріалами http://paraskeva.org.ua/