Вірні зі Стрия відвідали одну з найстарших святинь України

7 жовтня 2017 року, вірні парафії святого священномученика Йосафата Кунцевича зі Стрия здійснили паломництво до храму Покрови Пресвятої Богородиці (Горянської ротонди), що в м. Ужгород – однієї з найстаріших церков, архітектурних пам’яток України загальноєвропейського значення, будівництво якої датується ХІІ-ХV ст. По приїзді, в храмі паломники взяли участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Преосвященний владика Мілан (Шашік), правлячий архиєрей Мукачівської Греко-католицької єпархії, у співслужінні настоятеля храму о. Богдана Савули, декана Ужгород-1  о. Василя Бляшина та о. Тараса Ляшка. По завершенні Літургії, владика Мілан у своєму зверненні до вірних привітав паломників зі Стрия. Також, з дотриманням звичайних умов, вірні мали нагоду отримати повний відпуст. Після молитви о. Богдан Савула розповів про цей унікальний храм, його особливості, також охоче відповів на запитання.

У другій половині дня, подорож парафіян продовжилася прогулянкою Ужгородом, де усіх ще попереду чекало багато цікавого. Особливої уваги заслуговував Закарпатський музей народної архітектури та побуту — музей просто неба в місті, який складається з архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш розповсюджених видів народного прикладного мистецтва. Усі могли себе відчути присутніми у давньому українському селі.

Наступним пунктом були відвідини Ужгородського Хрестовоздвиженського катедрального собору, у якому після молитви, паломникам зі Стрия розповіли багато цікавого з історії храму, відтак усі мали можливість зійти у крипту собору та побачити місце першого поховання бл. свщмч. Теодора Ромжі. Від собору, гостей запросив Преосвященний владика Мілан завітати до єпископської резиденції. Розпочавши від каплиці мукачівських єпископів, усі мали нагоду оглянути й інші зали, де зокрема знаходиться єпархіальна курія. Владика розповів про хід реставрації приміщень, які мають велику історичну й архітектурну цінність. Усі присутні були вражені від побаченого в такій цікавій споруді. На прощання о. Тарас подякував владиці Мілану за гостинність, усі також отримали пам’ятні образочки від єпископа.

Після спільної трапези, всі разом поверталися додому сповнені приємних вражень. Дякуємо Богові за таке особливе паломництво парафіяльної спільноти.

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.