Владика Богдан уділив нижчі та піддияконські свячення семінаристам Стрийської єпархії

dsc_0092_114 травня 2015 року, в стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа відбулось поставлення на піддияконів братів-семінаристів Стрийської єпархії, які навчаються на VI курсі. З цієї нагоди до семінарії завітав Владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії.

Чин поставлення в нижчі чини та піддияконське рукоположення відбулось перед Вечірнею, яку очолив Владика Богдан. Разом з єпископом молилися і отці-настоятелі семінарії, на чолі з ректором ЛДС о. д-р Ігором Бойком, а також о. д-р Володимир Ждан, канцлер Стрийської єпархії.

Після завершення спільної молитви Владика Богдан побажав новопоставленим піддияконам добре сповнювати їхні обов’язки там, де їх покличе Церква, подібно як це робив блаженний священомученик Омелян Ковч, який віддав своє життя сумлінно виконуючи те, до чого його покликав Господь, маючи чисте сумління перед своїм Творцем.

У свою чергу, брат Володимир Мамчин від імені шістьох новопоставлених піддияконів висловив запевнення в тому, що вони готові служити Господеві і Церкві там, де їх буде покликано.

 

Геннадій Аронович
Медіа-Центр ЛДС
Джерело: http://lds.lviv.ua

Довідка:

Читець і співець – це чини для служіння при різних богослужіннях, до обов’язків яких належить приготовляти все потрібне до богослужб, бути свічконосцями, співати і провадити церковний спів, читати псалми (катизми) та сповняти інші функції у храмі. Архиєрей ставить у чин читця і співця постриженням волосся і молитвою: “Господи Боже вседержителю, прийми раба Твого і освяти його, і сподоби його з усякою премудрістю і розумом творити повчання і читання божественних Твоїх Словес, зберігаючи його в непорочному житті”. Архиєрей вручає поставленому книгу “Апостол” і свічку.

Піддиякон – це чин, у якому посвячений дбає про Божий храм, престол, його чистоту і приготовляє все потрібне до євхаристійної жертви, а також служить архиєреєві і священикові під час богослужінь, згідно з літургічними приписами. Цей чин архієрей уділює рукоположенням і молитвою: “Сам, Владико, збережи його в усьому бездоганним і дай йому любити красоту Дому Твого і стояти першим перед дверми Святої Церкви Твоєї, запалювати світильник оселі Слави Твоєї”. Піддиякон отримує від святителя посудину для миття рук і орар, який одягає хрестоподібно через рамена.