Єднаючись у молитві, ми врятуємо наших дітей…  

 

DSCN0594Дитина від першої миті свого зачаття потребує не лише матеріальної опіки, але й неустанної щирої материнської молитви. Хто ж вимолить щастя, долю для своїх дітей, як не батьки – молитва, особливо материнська, відіграє величезну роль у житті кожної людини. 25 червня 2016 року відбулась вагома подія у духовному житті ходорівчан й усіх греко-католиків Стрийської Єпархії – святкування десятиліття створення спільноти «Матері в молитві» при храмі святих Безсрібників і Чудотворців Косми і Дам’яна м. Ходорів. Впродовж десятиліття з благословення декана Ходоівського отця Мар’яна Черепанича, ревній праці слугині-координатора спільноти Галини Лозинської матері Ходорівщини моляться за мир в Україні, за українську молодь, за своїх дітей – за все, за що повинна молитися добра християнська мати.

Святкування, на яке з’їхались майже сто жінок – представниць спільнот матерів Ходорівського деканату, розпочалось спільною молитвою. До присутніх з вітальним словом звернулась слугиня-координатор спільноти «Матері в молитві» у Стрийській Єпархії Ганна Форостина. Вона, зокрема, сказала: «Знаменно, що у Рік Божого Милосердя матері Ходорівщини відзначають ювілей своєї спільноти, яка, дякуючи Господу Богу, Матінці Божій, покровительці спільноти «Матері в молитві», народилася і прижилася при храмі свв. Косми і Дам’яна. Господь хоче, щоб ми всі молилися за Україну, наших дітей, внуків, правнуків. Дуже важливо молитися спільно, бо спільна молитва має величезну силу. Господь сказав: «Просіть і отримаєте, стукайте і відчинять Вам…».

Матері взяли участь у святій літургії, яку очолив духівник спільноти отець Мирон Гринишин у спів служінні з деканом о. Мар’яном Черепаничем і священиками Ходорівського деканату.

Духовний провідник спільнот «Матері в молитві» Стрийської Єпархії УГКЦ отець Мирон Гринишин, провів духовну науку. Він підкреслив, що спільна материнська молитва має величезну силу, особливо у часі війни, у якій Україна перебуває упродовж двох років. Отець Мирон вручив Галині Лозинській, слугині-координатору спільноти матерів храму святи Безсрібників і Чудотворців Косми і Дам’яна, подячну грамоту Стрийської єпархії.

Отець-декан Мар’ян Черепанич, вітаючи учасниць святкувань, висловив тверде переконання, що «Матері в молитві» є його опорою – тією силою, яка молитвою здолає будь-яку перешкоду у житті на шляху християнської досконалості по дорозі до Царства Небесного.

Присутні подякували Господу Богу і Матінці Божій за всі ласки і щедроти, взявши участь у молебні до Христа Милосердного. Матері молитовно вшанували пам’ять Лицарів Небесної Сотні, Героя України Р. Точина, воїнів АТО під час панахиди за полеглими українськими патріотами.

Г. Лозинська,
слугиня спільноти «Матері в молитві»
храму свв. Безсрібників і Чудотворців Косми і Дам’яна