Глава УГКЦ у Львові виставить для почитання святиню Нерукотворного образу Ісуса Христа

tgutntУ п’ятницю, 30 січня 2015 року, Блаженніший Святослав, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви, у співслужінні з владиками Синоду УГКЦ відслужить Вечірню в архикатедральному соборі Святого Юра, після якої відкриє для привселюдного почитання Нерукотворний образ Ісуса Христа.

Нагадаємо, що святиня буде виставлена для почитання з 30 січня до 15 лютого 2015 року. Постійне місце перебування цієї унікальної реліквії ─ особиста захристія Папи Франциска. Востаннє була вивезена з Ватикану сто років тому.

На прохання Митрополита Львівського Ігоря, за благословенням Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава, Папа Франциск дає для молитовного почитання в Україні оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа.

Упродовж двох тижнів вірні матимуть можливість діткнутися святині світового значення, помолитися перед нею. Організатори закликають усіх, хто збирається відвідати собор Юра, не брати із собою жодних зайвих предметів, великих валіз чи будь-чого, що могло б зашкодити безпеці людей і реліквії.

Довідка: 

Нерукотворний образ Господа нашого Ісуса Христа – це особлива ікона Спасителя, зображена в чудесний спосіб нелюдською рукою. Науковці розглядають його як одне з найдавніших зображень лику Христа, які дійшли до наших днів.

Цей образ є особливою реліквією для християн. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон, що в перекладі означає «обрус».

Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.

Сьогодні цей Нерукотворний образ Господній, як неоціненний скарб християнської традиції, зберігається у Папській захристії Сикстинської капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, котра тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

Прес-служба Львівської архиєпархії