Храмовий празник на парафії святого священномученика Йосафата в Стрию

wCKcdqn6Jx4У неділю, 29 листопада 2015 року, в каплиці святого священномученика Йосафата Кунцевича, що в м. Стрию відзначали престольний празник. Особливістю цьогорічного святкування стало те, що це перший празник від моменту офіційного заснування парафії.

Розділити радість свята парафії прибули священнослужителі деканату міста Стрия. Божественну Літургію очолив о. Мирон Гринишин – декан міста Стрия, разом з яким співслужили о. Степан Кузишин – Судовий Вікарій Стрийської єпархії, о. Іван Барабаш – парох парафії Всіх святих Українського народу, о. Олег Овсяник – Синкел з душпастирства мирян Стрийської єпархії, о. Олексій Федорович – прес-секретар Стрийської єпархії, о. Назар Майсук – сотрудник храму свв. Володимира і Ольги, а також о. Тарас Ляшок – адміністратор парафії свщмч. Йосафата Кунцевича. 

З проповіддю до присутніх у храмі звернувся о. Олег Овсяник, який роздумував над чеснотами та прикладом життя покровителя парафії – свщмч. Йосафата Кунцевича. У проповіді отець зазначив, що святий Йосафат умів віднаходити в своєму життю волю Божу, і вмів бути вірним Богові, навіть якщо довелося за це віддати своє життя. «Це є великий святий нашого українського народу, який є відомий та шанований в цілій Католицькій Церкві», – наголосив проповідник.

Також розділили радість свята та прикрасили молитву своїм співом квартет семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа. Після завершення Літургії, о. Мирон Гринишин привітав усіх парафіян з празником, побажав усім мати за приклад покровителя парафії. Також адміністратор парафії –  о. Тарас Ляшок привітав усіх парафіян із особливим святом, звернувся до усіх зі словами подяки за організацію спільними зусиллями парафіяльного свята. Особливу подяку було звернено до парафіяльного братства, які проявили велику підтримку та згуртованість у підготовці до празника.

Після Літургії усі вийшли на подвір’я, де відбулося Водосвяття та окроплення вірних свяченою водою.

На завершення, за встановленою традицією, усі присутні парафіяни та гості частувалися біля каплиці солодощами та вітали один одного з святом парафії.

Джерело: josaphat.pp.ua