Молодіжні нічні чування у Вільхівцях на Жидачівщині

2.01.2016«Будьте милосердні як і Отець ваш милосердний» – під таким гаслом, 2 січня 2016 року, з нагоди року Божого милосердя, в церкві св. Дмитрія у с. Вільхівці Жидачівського району, відбулися молодіжні нічні чування. Тема чувань: роздуми над роком Божого милосердя. Провадили чування: Адміністратор парафії о. Василь Попик, сотрудник о. Володимир Кузик, семінарист Львівської духовної семінарії  бр. Станіслав Тимчишин, а також спільноти УМХ парафій сіл Волиця- Гніздичівська, Вільхівців та Пчан.

Розпочалися чування з вечірні та сповіді молоді. Після вечірні, до присутніх звернувся адміністратор парафії о. Василь Попик, який зазначив що метою чувань є не встидатися говорити про Бога де б ми не були, а також приступити до Святої Тайни Сповіді і Святого Причастя перед Різдвом. Священик заохотив молодь вправлятися в трьох ступенях милосердя: перший – милосердний учинок, хоч би який він був; другий – милосердне слово, як не в змозі вчинком, то словом; третій – молитва.

Після проповіді адміністратора парафії, бр. Станіслав розкрив основну тему чувань. В катехитичному будинку, щоб зігрітися в холодну ніч, молодь мала можливість попити теплого чаю, скоштувати печива, поспілкуватися. Молитовну частину чувань продовжила члени організації УМХ села Вільхівців, читаючи кондаки та ікоси Акафісту до Божого милосердя, далі УМХ села Волиця-Гніздичівська поставило надзвичайну гарну сценку про пораненого російського військовослужбовця, який завинив супроти української родини, а вони йому вибачили вчинивши над ним діло милосердя, врятували йому життя. Ще одну сценку на тему: “Щоб було, коли б не народився Ісус Христос” зуміла досить вдало показати УМХ з с. Пчан. Після кожної сценки був час на роздуми, чого розповіді із сценок нас вчать, як нам поводитись в умовах війни, пошук відповіді на запитання чи ми вміємо бути милосердні.

Молитовна частина чувань була продовжена Ісусовою молитвою, під час якої всі стали в коло і передаючи запалену свічку один до одного говорили про те, про що або кого хочуть помолитися. Молодь теж подивилася  невеличкий  фільм на основну тематику чувань, послухала пісні у виконані гурту з Нового Роздолу “Різні”. Адміністратор парафії о. Василь подякував усіх присутнім, особливо молоді з Нового Роздолу та Дем’янки – Лісної які теж взяли участь у чуваннях, а  сотрудник о. Володимир Кузик  побажав усім веселих Різдвяних свят.

Повідомив о. Василь Попик,
адміністратор парафії св. вел. Дмитрія с. Вільхівці