Пасха у зоні АТО: Капелан приніс військовим радість Воскресіння Христового

З Благословення преосвященного владики Тараса (Сеньківа) Єпарха Стрийського та владики Богдана (Манишина) великодню поїздку в зону АТО від 4 до 10 квітня 2018 року, здійснив військовий капелан, Голова комісії Стрийської єпархії у справах душпастирства силових структур України – отець Михайло Кушнір. Першочерговим завданням цієї поїздки, було здійснення душпастирської опіки особового складу 223 зенітного-ракетного полку, який дислокується в Стрию та виконує бойові завдання на території Донецької та Луганської областей і перебуває у довгостроковому відрядженні у зоні АТО, а також відвідини інших підрозділів українських військових та добровольчих батальйонів.

У часі поїздки капелан служив Святі Літургії та уділяв святе Таїнство Покаяння. Військові особливо потребували сповідей та духовних бесід, оскільки великодній час де вони перебувають далеко від рідних домівок, став доброю нагодою з цього скористати. Особливо актуальними були поминальні панахиди за загиблими побратимами. Дуже зворушливим Богослуженням була Вечірня з виставленням Плащаниці, воїни пережили його з великим трепетом, оскільки ця Плащаниця має особливу історію вона перебувала у минулорічній великодній поїздці в зону АТО, яку здійснював владика Богдан (Манишин).

Ця поїздка була такою гарною спільною духовною місією у якій капелан зі Стрийської єпархії перебував спільно з о. Любомиром Яворським, заступником керівника департаменту військового капеланства та о. Ростиславом Височаном військовим капеланом з котрими вдалося відвідати більшу кількість військових та спільно розділити з ними ці пасхальні дні.

Особлива вдячність від капеланів за гарний вчинок милосердя пану Володимиру Васильовичу Дністрянському він ласкаво та безкоштовно погодився поіхати своїм автомобілем, в цю поїздку, що дало змогу привести воїнам більшу кількість пасок та інших необхідних речей

Радісним і піднесеним був Великодній ранок під спільний спів «Христос Воскрес» та Святої Літургії, воїни вітали один одного цим радісним і переможним християнським привітом, відбулося освячення пасок та інших страв, які були привезені та стали спільним великоднім дарунком милосердя від вірних Стрийської єпархії, які ласкаво до цього прилучилися, -спільноті “Добросії” з парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, парафіян парафії Всіх святих українського народу (м. Стрий) та с. Вишня на Городоччині. Потрібно сказати, що ці великодні дари є складені простими людьми, які досить часто залишаються невідомими широкому загалу, але їхня жертва справді є великою та шляхетною та виявляє справжній сенс християнської таємної милості, зробленої у часі посту та є особливо теплою і приємною серцю кожного воїна у Пасхальний час.

Повідомив о. Михайло Кушнір

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.