Представники Стрийської єпархії взяли участь у парламентських слуханнях на тему «Сімейна політика України – цілі та завдання»

parlament_simyaУ цей день, 17 червня 2015 року, зал засідань Верховної Ради України був по-особливому переповненим. Зокрема, у цих слуханнях взяли участь: керівництво Верховної Ради України, представники міжнародних організацій, керівники профільних комітетів, народні депутати та представники Церков, в тому числі і Української Греко-Католицької Церкви, котрі з’їхались з різних регіонів України, щоб заявити про необхідність нового підходу, а радше у великій мірі християнського, до інституту сім’ї в Україні. Серед учасників, з благословення Преосвященного владики Тараса Сеньківа, Єпарха Стрийського, була група священиків та мирян від Стрийської єпархії.

Відкриваючи парламентські слухання, Андрій Парубій, Перший заступник Голови Верховної Ради України, наголосив, що питання сім’ї та сімейного виховання в сучасному суспільстві займає надважливе місце і тому «процес підготовки до сімейного життя потрібно починати з дитинства» та зазначив, що «окрему увагу потрібно приділяти пропаганді сімейних цінностей у інформаційному просторі».

Один із доповідачів, а саме – Павло Унгурян, депутат Верховної Ради України, зазначив, що «український народ за багатолітню історію увібрав у свою культуру кращі моральні та етичні цінності, які стали основою для побудови міцної та щасливої сім’ї, що завжди було головною цінністю наших батьків і прадідів». Тому, «…сьогодні ми мусимо захищати українську родину, яка зазнала серйозних руйнувань протягом останнього десятиліття. Більше того, різноманітні деструктивні сили активізувалися та використовують усі можливості аби зруйнувати українські сімейні та духовні традиції, нав’язуючи аморальні цінності».

Представником Львівщини і водночас УГКЦ був Юрій Підлісний, який подав пропозицію щодо внесення зміни до Конституції України, щоб викласти у її положеннях таку норму: «Кожна людина має невід’ємне право на життя з моменту зачаття до природної смерті». Також наголосив на необхідності зберегти непорушними норми Конституції України та Сімейного кодексу України, які визначають шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка, й обумовлюють, що «усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі».

Присутні на парламентських слуханнях в особливий спосіб теж звернули увагу на питання відповідального батьківства, патріотичного виховання, розподілу батьківських обов’язків, помітного рівня бідності багатодітних сімей, цивільних шлюбів, народження дітей поза шлюбом, зовнішніх аморальних загроз, низького соціального та житлового забезпечення сімей. Також значну увагу було приділено сучасним сімейним проблемам: коли через війну в Україні гинуть батьки, а також стану сімей-пересенців, котрі не завжди мають належні умови для проживання.

Не обминули увагою і важливість освіти у формуванні сімейного світогляду дитини, пропаганди раціональної статевої поведінки, створення інститутів сім’ї для передшлюбної підготовки молоді, ефективності домів сімейного типу, питання сімей, які усиновлюють дітей.

Загалом, парламентські слухання «Сімейна політика України – цілі та завдання» показали актуальність даної теми в українському суспільстві, різноманітність поглядів на інститут сім’ї та підкреслили консолідацію політиків, науковців, громадськості та духовенства навколо захисту традиційної української сім’ї, яка закорінена на християнських цінностях.

Підготував о. Петро Монька