Реколекції для представників ЦПП

Реколекції 2016 0238-11 серпня 2016 року, з благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, у Рік Божого Милосердя, проголошеного Папою Франциском, в реколекційному центрі м. Яремче на Івано-Франківщині відбулися реколекційні зустрічі Центру передподружнього приготування Стрийської єпархії на тему:«Милосердя прошу, а не жертви..!». Учасниками реколекцій були директори та викладачі дев’яти відділень ЦПП, що діють на території єпархії. Мета  реколекційних зустрічей  передбачала  духовну віднову працівників ЦПП, а також  і милування місцевими карпатськими краєвидами  та  відпочинок.

Провадив реколекційні науки о. ігум. Дам’ян Кастран, ЧСВВ, основними напрямками яких були: слухай, вибраний народе..; людина як образ і подоба Божа, слухання Слова Божого та його стосунок  до себе; релігійність чи християнство як наша святиня; про молитву та спокуси, які переслідують нас. В духовних повчаннях було розкрито вміння бачити себе через Бога, наблизитися до лиця милосердя, ніколи не перешкоджати комусь бути ближчим до Бога, любити так, щоб вмерти для свого «я»,  володіти свободою духу,  символом якого є вітер, бо учень Христовий має бути подібним до вітру.

Важливим є, як відзначив отець-реколектант,  пам’ятати, яке місце займає Господь у моєму житті,  ставати нагим перед Богом  як дитина перед Батьком і якщо ти молишся – значить віддаєш час Богові, в протилежному випадку – забираєш час у себе, і як наслідок – твоє життя стає коротшим ; уникати спокус втечі від Христа, від своєї життєвої історії, завжди сприймати та виконувати волю Божу, де взірцем є Ісус Христос.

Наступним аспектом в духовних повчаннях було те, що кожен своїм життям має  свідчити про Христа, жертвувати заради себе та задля  інших, реально побачити і оцінити, яким я є насправді, тобто любити себе, свого ближнього, бо кожен християнин є вільною людиною в любові, поєднаною з Богом, … і Бог завжди чекає…!

Поза тим реколекції були наповнені особистими свідченннями, кращим пізнанням один одного, обміном досвіду в ділянці передподружнього приготування молоді до шлюбу. Весь час реколеційних зустрічей був сповнений духовною, доброзичливою та веселою атмосферою.

 

Повідомила п. Марія Гавінська, Керівник Центру передподружнього приготування  Стрийської єпархії