Святкування 10-ї річниці спільноти «Матері у молитві» у с. П’ятничани на Стрийщині

IMG_0011У неділю 6 вересня 2015 року, в с. П’ятничани на Стрийщині, відбулася молитовна зустріч матерів Стрийського району, з нагоди 10-річчя від дня утворення спільноти «Матері в молитві».

Подячну Літургію в храмі святої Параскеви  очолив духівник руху «Матері у молитві» о. Мирон Гринишин у співслужінні з о. Олегом Бараничем та настоятелем храму о. Віталієм Гуличем.

Під час проповіді о. Мирон, увагу вірних зосередив на тому, якою важливою є молитва праведників: «Лише 10 праведних людей могли врятувати місто, але їх не знайшлося. Кожна група матерів має бути тими праведниками, які моляться за своє село, місто. Зараз дуже всі відчужені і дуже добре зібратися на молитву разом. Гуртуватися, щоб захистити своїх дітей».

Після коротенького обіду, всі зібралися у концертному залі, де був поставлений  силами «Дітей Вервиці» і молоді села концерт, присвячений митрополиту Андрею Шептицькому.  Дуже доречною була розповідь про митрополита, переплетена віршами про нього, духовними піснями, бо діяльність Пастиря тоді, в цей складний для України час, його праці, його послання до українського народу є дуже і дуже актуальними сьогоднішнього дня. Матері моляться за мир (невимовна біль, коли гинуть діти), за єдність, за розвиток. Девізом цілого життя Владики Андрея були: любов, братерство, рівність між народами.

Застановляючись над життям світочів, слухаючи науки духовних отців, дружно спілкуючись міх собою, люди мають можливість відійти від суєти світу і побачити всі події і явища у світлі Божої волі, Божого Слова, таким чином наблизитись до Нього.

Після концерту, всі  пішли до каплички, яка знаходиться у лісі, на околиці села, де було відслужено подячний молебень до Богородиці. Отець Віталій розповів дуже коротко про історію каплички і чудотворної ікони. Після цього, матері пішли до кринички, де колись було з’явлення Матері Божої, щоб напитися цілющої води. Кожне красиве свято закінчується, але надовго залишається у пам’яті.

 

Повідомила Анна Курилишин