Свято Богоявлення у Стрию

IMG_003319 січня 2016 року, в празник Богоявлення Господнього, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Також цього дня, у співслужінні священнослужителів парафій міста, єпископ звершив чин Великого йорданського водосвяття на березі ріки Стрий, у якому вже традиційно взяли участь численні стрияни та гості міста, які прийшли, щоб зачерпнути та причаститися освяченої йорданської води, принести її до своїх домівок і зберігати цілий рік.

Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю та розважаючи над духовним значенням празника Богоявлення, Архиєрей зазначив: «Сьогоднішнє свято Йордану є подібне до часу Гетсиманії, коли Ісус бере людські гріхи на себе. Бог об’явився кожному з нас у Таїнстві Хрещення, ми звільнилися від первородного гріха і дістали білу одежу чистоти, яку забруднюємо гріхом, але під час сповіді, визнаючи свої гріхи бачимо Бога, який об’являється нам як милосердний».

«Час Богоявлення – це час бажання Бога, дотримання двох головних заповідей любові Бога і ближнього, – продовжив єпископ. Тоді ми побачимо відкриті небеса, побачимо Бога. І кожне Святе Таїнство, в якому ми беремо участь – це теж Богоявлення, тому що Бог об’являє себе в нашому житті і дарує себе».

На завершення проповіді владика Богдан побажав, щоб змістом святкування Богоявлення, для кожного християнина стало велике бажання Бога: «Тому сьогоднішнє свято Богоявлення Господнього, нехай стане для нас не святом води, а святом великого бажання Бога, щоб ми пережили відкрите небо і почули себе улюбленою дитиною Божою, яка сповнена великих прагнень і великих звершень в ім’я Христа».

Відтак, святкова процесія з на чолі з владикою Богданом, до якої долучилися священики інших парафій міста з численними мирянами, вирушила від катедрального храму на берег річки Стрий. Процесійний хід супроводжували мелодії колядок і щедрівок у виконанні духового оркестру Стрийського аграрного коледжу.

На березі річки, Архиєрей, за участі священнослужителів очолив чин Йорданського водосвяття. Наостанок, єпископ ще раз привітав усіх зі святом Богоявлення та окропив присутніх освяченою водою.

Додамо, що традиція загальноміського освячення води на свято Богоявлення Господнього започаткована у Стрию понад 20 років тому. Відтоді жителі міста приходять на берег річки Стрий, щоб спільно взяти участь у Йорданському водосвятті і зачерпнути освяченої води.

Прес-служба Стрийської єпархії