Табір «Тверезість душі – ознака святості» для дітей та підлітків з дисфункційних сімей

unnamedКомісія «За тверезість життя» Стрийської Єпархії УГКЦ у місяці березні організувала терапевтичний християнський табір «Тверезість душі – ознака святості» для дітей та підлітків, що проживають в дисфункційних родинах. Табір проходив у монастирі Згромадження сестер Пресвятої Родини.

Духовна атмосфера, яка панувала у цьому благодатному місці, сприяла тілесному й духовному відпочинку, наближенню до Бога. Щодня діти бути присутніми на Божественній Літургії, яку очолював отець Тарас Сидор, голова комісії «За тверезість життя» Стрийської єпархії.

Важливу терапевтичну працю з дітьми проводили фахівці та організатори табору працівники Консультативно-просвітницького центру для допомоги залежним від алкоголю та членам їх родин, Стрийської єпархії: о. Тарас Сидор, п. Ірина Яців та п. Роман Прочко.

Отець Тарас провів духовну терапію з дітьми, які в сім’ях й повсякденному житті були позбавленні пізнання Бога і Церкви, готував їх до сповіді, прощення, та прийняття Бога у Пресвятій Євхаристії. Діти вчились розпізнавати і застосовувати християнські цінності у своєму нелегкому повсякденному житті.

Психолог Ірина Яців розкрила в дітях цінність їхніх почуттів, реакцію і психологічний стан на розвиток моральних та духовних якостей кожної дитини; вплив повсякденних труднощів, та випробовувань, що вони переносять, на подальше їх негативне чи позитивне рішення. Діти вчились розпізнати себе, та скеровувати свої емоції у позитивному руслі.

Роман Прочко – терапевт узалежнень, акуратно пройшовся по реаліях їхнього нелегкого дитячого життя.  Вміло розкрив тему узалежнень, котрою поневолені їх батьки і рідні, показав негативний вплив різного роду узалежнень на подальшу долю кожної дитини. Розкрив важливість дотримання здорового способу життя з раннього віку, щоб бути гармонійно розвиненими та життєрадісними людьми.

В процесі праці, діти мали можливість працювати в групах, вести індивідуальні бесіди зі своїми наставниками, вільно висловлювали свої думки, дискутували на тему добра і зла. Важливим етапом терапії було показати шлях до зцілення власної душі через прощення. Наставники розкрили перед дітками шлях до щастя через християнські цінності.

Протягом цих днів перебування в таборі діти мали змогу впорядкувати свій внутрішній світ, краще пізнати Бога, переоцінити свої стосунки з іншими людьми і рідними та віднайти душевний спокій.

Табір провели як підсумок праці з дітками, які щотижня, протягом півроку відвідували духовно-психологічні заняття в реколекційному приміщенні при храмі Всіх Святих Українського Народу м. Стрий. Впродовж цих зустрічей діти мали можливість: психологічно опрацювати травми дитинства (що виникли в наслідок дисфункційності родини), духовно зміцнитися і повернути втрачені надії та віру в Бога, гідність і любов до себе й ближнього, та продовжити своє життя тверезо із сформованою системою християнських цінностей.

о. Тарас Сидор,
голова комісії «За тверезість життя»