У Добрівлянах на Стрийщині відсвяткували 25-літній ювілей храму

25 років Добрівляни_0710 липня 2016 року, громада с. Добрівляни Стрийського району урочисто відсвяткувала 25-ліття церкви святих верховних апостолів Петра і Павла. Участь у святкуваннях взяли Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, Преосвященний владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицький, запрошені священнослужителі та численні парафіяни. Будівництво храму святих апостолів Петра і Павла у Добрівлянах розпочато ще у 1937 році, однак воєнні події та заборона радянською владою УГКЦ, змусили припинити будівництво, яке відновлено у 1989 році. Храм освячено 12 липня 1991 року. Варто зазначити, що це перша святиня, освячена після виходу УГКЦ з підпілля. Урочистості розпочалися у старовинній церкві Воздвиження Чесного Хреста (пам’ятка архітектури XVII ст.), де було відслужено заупокійну панахиду за загиблими на Волині під час Другої світової війни.

Відтак, процесійною ходою, єпископи разом зі священнослужителями, перейшли до церкви святих апостолів Петра і Павла, де звершили Чин освячення води та освятили ювілейний хрест, після чого у храмі розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан, розважаючи над текстом Євангелія дня, говорив про велич Бога у сотворених ним речах і сенс життя людини, яка є найбільшим Божим творінням і яку Господь обдаровує своєю безмежною любов’ю. А розвиваючи тему любові Бога до людини, єпископ розкрив глибину цих стосунків Творця і творіння через призму терпіння, яке для одних стає непосильною нішею, а для інших є тестом любові у всіх його формах.

На завершення Літургії, було виголошено уставні многоліття і до присутніх звернулися преосвященні владики, які ще раз привітали парафіян з ювілеєм їхнього храму. Зокрема владика Богдан зазначив: “Нехай цей храм буде живим свідченням вашої безмежної любові до Бога, а також свідченням патріотизму і любові до Батьківщини”.

Після цього, спогадами про саму подію освячення храму поділився о. Роман Мірчук, батько якого був уродженцем с. Добрівляни. Насамкінець, до присутніх звернувся парох храму о. Іван Говгера, який подякував єпископам та священикам за участь у цій знаменній для цілої парафії події. А потім було вручено подячні грамоти жертводавцям і парафіянам.

Прес-служба Стрийської єпархії