У катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці відсвяткували престольний празник

3128 серпня 2016 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, у Катедральному храмі Стрийської єпархії відзначили престольний празник. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив Єпарх Стрийський, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), якому співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан (Манишин), духовенство катедрального храму на чолі з адміністратором о. Мироном Гринишиним та запрошені священнослужителі.

Звертаючись до присутніх зі словами проповіді та розважаючи над празником Успіння Пресвятої Богородиці в контексті старозавітньої мандрівки юдеїв, ведених Мойсеєм до Землі Обітованої, владика Тарас зазначив: «Господь Бог об’являє своєму людові Пречисту Діву Марію, якої Успення сьогодні святкуємо, немовби Ковчег Нового Завіту, знак своєї всесильної і всепереможної присутності між нами. Але Пречиста Діва Марія вже не носить у собі манну, але воплоченого з її власного тіла Сина Божого, який подається нам у Таїнстві Євхаристії, під видом хліба і вина. Вона вже не є вмістилищем для кам’яних скрижалів Завіту, але повноти Духа Святого, який навчає Божого Закону і Божої правди усіх тих, які послушні голосу її Сина. У ній вже не спочиває розквітлий жезл Арона, але у своєму Успенні вона показує нам дорогу до воскресіння, розквіту нового життя, бо переходить сьогодні від життя до Життя, від землі до небес».

«Празник Успення Пречистої Діви Марії несе в собі особливий, неповторний характер Господньої Пасхи, – сказав продовжуючи Архиєрей, – бо в ньому славно завершується життєва проща Божої Матері, та єднається час і вічність. Пречиста Діва Марія є не тільки сповненням Старого і Нового Заповітів. У своєму Успенні, Вона дає нам передсмак майбутнього, є образом того, що чекає на всіх нас. Богородиця сьогодні відкриває нам дорогу, по якій хоче запросити йти усіх нас. Це запрошення – завжди бути з Богом, дати Йому, подібно як Вона, увесь час свого життя».

«Сьогодні, в день Успення Пречистої Діви Марії, коли сповнився час її земної мандрівки, Вона не померла, бо у своєму Успенні перейшла пасхальною дорогою від смерті до Життя. У вічності Христос зустрічає її не як Суддя, але як той, хто приймає свою Матір і з радістю впроваджує в небесні обійми повноти вічного життя. Тому Пречиста Діва Марія, Мати Повноти життя, має час для кожного з нас, хто сьогоднішнього свята приходять до неї, щоби представити їй свої потреби та благання. Та найважливіше, чого Пречиста бажає, це наповнити наше життя життям свого Сина та показати нам шлях у життя вічне», – наголосив єпископ.

Завершуючи проповідь, владика Тарас закликав присутніх просити Богородицю, щоб Вона супроводжувала український народ в його мандрівці до свободи: «Ми з вами переживаємо та можливо і будемо ще переживати дуже буремні часи в історії нашого народу. Ми не знаємо, що на нас чекає, але ми є певні, що де б ми не були, Пречиста Діва Марія і наша Мати Церква завжди є з нами. Сьогодні ми, спільнота віруючих Христової Церкви, просімо в Пречистої Діви Марії, щоб вона йшла разом із нами в нашій мандрівці до свободи, як Ковчег Нового Завіту. Вона є запорукою нашої перемоги, непереможним знаком сили Божої, яка перемагає ворогів Божого народу».

Після закінчення Літургії, єпископи та всі присутні, у стіп Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, спільно заспівали молитву «Під твою милість», молячись за мир і спокій в Україні. А насамкінець, Архиєреї, разом зі священиками біля фігури Матері Божої, на площі перед катедральним храмом, здійснили Чин водосвяття та окропили вірних свяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії