У Подусільній на Перемишлянщині молитовно відсвяткували 105-ліття храму

У неділю, 29 жовтня 2017 року, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії відвідав с. Подусільна Перемишлянського району, де з нагоди 105-річчя місцевого храму Преподобної Параскевії очолив Архиєрейську Божественну Літургію, звернувся до вірних зі словом проповіді та освятив новий проскомидійник. Біля воріт храму, єпископа зустрічали парафіяни разом з адміністратором парафії о. Віктором Мельником.

В часі богослужіння, владика Богдан звернувся до присутніх зі словом проповіді. Розважаючи над євангельським уривком – притчею про сіяча, єпископ зазначив: “Сіяч, котрий вийшов у поле сіяти означає, що ініціатива належить до Бога, який перший виходить назустріч людині. Від Бога завжди виходить ініціатива, а людина має прийняти Його до свого життя”.

“Притча про сіяча є на перший погляд легкою до зрозуміння, але є не легкою до виконання. Господь каже нам, що ми є грунтом. Кожен з нас хотів би стати тим добрим грунтом, який приноситиме добрі плоди, однак поступово в нашому житті приходять клопоти, знеохочення і ми можемо забути про Бога. Ми мінімалізуємо, редукуємо нашу молитву, відкладаємо читання Святого Письма. А Господь хоче, щоб ми розвивалися в літургійному житті, в соціальному служінні, в богослов’ї, але найперше – щоб ми зростали в християнських чеснотах”, – продовжив проповідник.

Далі, владика Богдан наголосив, що у притчі про сіяча, однією з ознак доброго грунту, є вміння приносити плід у терпінні: “Господь каже нам, що коли хочемо бути добрим грунтом, то необхідним є наше терпіння. Зерно, яке дає плід у терпінні, спочатку має завмерти. Знаємо, що Господь ніколи не дає таких терпінь, яких людина не витримала б. Але ми не хочемо терпіти, відкидаємо терпіння, не погоджуємося з ним. Щоб бути добрими християнами, ми маємо завмерти для наших людських бажань і безупинно зростати у пізнанні того, що хоче Бог”. Зокрема, єпископ навів приклад терпіння вірних УГКЦ в часи підпілля, поранених та полонених військовослужбовців, а також життя покровительки храму преподобної Параскеви Терновської та багатьох інших святих, які давали і дають приклад терпіння.

Завершуючи проповідь, Архиєрей закликав присутніх “стати носіями добра і йти добрими шляхами, дякуючи Богові за кожне терпіння, яке стає дорогою до неба”.

На завершення Літургії, владика Богдан привітав усіх парафіян з ювілеєм храму, висловив подяку за жертвенність та вірогідне свідчення християнської любові на славу Божу, добро парафіяльної спільноти та цілої Христової Церкви. У свою чергу, о. Віктор Мельник подякував владиці Богдану за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання. А насамкінець відбулося освячення води і процесійний обхід навколо церкви.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.