У Конюхові на Стрийщині вшанували митрополита Андрея Шептицького

IMG_658229 липня 2015 року, в 150-ту річницю від дня народження Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, у селі Конюхів Стрийського району було проведено святкову академію «Митрополит Андрей Шептицький та сакральне мистецтво його доби».

Захід організував Відділ архітектури, культури і сакрального мистецтва Стрийської єпархії. Академія відбувалася, в храмі святого Івана Золотоустого с. Конюхів, який був освячений митрополитом Андреєм 21 червня 1908 року. В святкуваннях взяли участь священики деканатів Стрийщини, запрошені гості та численні парафіяни.

Розпочалися урочистості Божественною Літургією за прославу Слуги Божого митрополита Андрея, яку очолив о. Зиновій Микласевич, Голова відділу архітектури, культури і сакрального мистецтва у співслужінні адміністратора парафії с. Конюхів о. Зиновія Федьковича та запрошених священиків. На Літургії був присутній також настоятель місцевої громади УАПЦ о. Іван Піцик.

Після Богослужіння, розпочалася урочиста академія. Доповідь на тему: «Митрополит Андрей Шептицький та сакральне мистецтво його доби» виголосив брат Володимир Мамчин, випускник Львівської духовної семінарії Святого Духа, який розповів присутнім про сприяння митрополита Андрея розвиткові сакрального мистецтва та про важливі кроки зроблені ним у цьому напрямку, а зокрема створення церковних музеїв, бібліотек, іконописної школи та ін. Доповідь перепліталася з виступами церковних хорів з с. Конюхова та с. Гірне, які виконували чудові духовні піснеспіви.

На завершення академії, до присутніх зі словами подяки звернулися о. Зиновій Микласевич, о. Григорій Шептицький, протопресвітер Любінецького деканату та адміністратор парафії о. Зиновій Федькович. А відтак, усі спільно виконали церковний гімн «Боже, великий єдиний», просячи у Бога миру для України.

 

Прес-служба  Стрийської єпархії