У школі Стрия говорили про війну

shkola24 березня 2015 року в приміщенні Стрийської загальноосвітньої школи № 1 Комісія у справах мирян і сім’ї провела зустріч з учнями 8-11 класів. Тематикою даної зустрічі було: християнський погляд на війну, поняття справедливості та миру, місія християнина в умовах війни.

Впродовж двох уроків учні мали можливість поспілкуватися на дані теми з о. Тарасом Костиком, головою комісії, та о. Петром Монькою, референтом.


Дискусія велась таким чином, щоб спонукати молодь до глибшого переосмислення теми війни, як вона торкає кожного громадянина України. Рівно ж, із використанням біблійних джерел, було представлено етимологію гріха вбивства, його прояви у сучасному суспільстві, було представлено позицію Церкви стосовно цих питань. Заохочувалось теж до співпраці в осягненні миру: кожен на своєму місці, зокрема молитвою, постом та вихованням у собі добрих моральних цінностей. В кінці уроку після запитань всі разом помолилися за мир для України.

У другій частині дня у цій же школі відбулася лекція із представниками Інституту третього віку, який очолює п. Оксана Шмілик. Тема: «Біоетика, як наука. Медичні аспекти біоетики».

Лекцію прочитав о. Тарас Костик. Лекція мала відкриту форму, слухачі мали можливість задавати питання і дискутувати над сучасними викликами у біотичній царині. Зокрема мова йшла найбільше про сучасні демографічні питання в Україні, а також про стан української родини у ХХІ столітті. Обговорювалося питання передачі культурних і моральних цінностей прийдешнім поколінням.

Зустріч закінчилася спільною молитвою за Україну.