У стрийському храмі відкрилася виставка малюнків про аварію на Чорнобильській АЕС

17 жовтня 2017 року, в м. Стрию відкрилася виставка кращих художніх робіт, що взяли участь у Всеукраїнського конкурсу Бюро УГКЦ з питань екології «Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля – що далі?». Виставка відкрилася в особливий день для всіх захисників довкілля, а саме в свято св. Франциска з Асижу. Він, як відомо, є небесним покровителем всіх екологів. У храмі Всіх святих українського народу, що відкрив свої двері для відвідувачів виставки, було відслужено Божественну Літургію та панахиду. В часі Літургії референт Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ о. Олег Кобель разом з іншими священиками заносив прохання до Господа Бога за здоров’я усіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС і усвідомлення відповідальності за створений Богом світ. Панахида служилася за всіх жертв техногенних катастроф в Україні та цілому світі.

 Після молитви, екореферент Стрийської єпархії розказав всім присутнім мету представленої виставки, її передісторію. Зокрема, він зазначив, що на багатьох малюнках є чимало християнських зображень і символів. Це свідчить про усвідомлення художниками з різних куточків України того, що ця катастрофа є спричинена духовними причинами. Гріх по відношенню до довкілля, хижацьке ставлення до природи та безвідповідальність зробили свою чорну справу: дали витік смерті для всього живого.

Після цього до присутніх звернувся о. Іван Барабаш, парох храму Всіх Святих Українського Народу, який ліквідатором наслідків катастрофи на ЧАЕС і говорив від імені інших його побратимів, які були також присутні на виставці є членами Спілки Чорнобильців. Він поділився спогадами свого перебування в Чорнобилі, особистими переживаннями від побачених картин. Отець Іван висловив велике бажання того, щоб учні всіх шкіл м. Стрия разом з вчителями відвідали виставку і перейнялися болем, що виплеснувся у фарбах на ці картини.

Виставка триватиме до 23 жовтня 2017 року. Двері храму Всіх Святих Українського Народу відкриті для відвідувачів з 8 до 19 години кожного дня.


Повідомив о. Олег Кобель

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.