У Стрию урочисто відзначили день святого апостола Якова, покровителя Стрийської єпархії

img_9889У суботу, 5 листопада 2016 року, в день святого апостола Якова, брата Господнього, покровителя Стрийської єпархії, у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию відбулися святкові богослужіння з нагоди святкування дня Стрийської єпархії. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив Єпарх Стрийський – Преосвященний владика Тарас (Сеньків), якому співслужили екзарх Харківський владика Василій (Тучапець), владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник, та численні представники духовенства, котрі прибули на святкування з шістнадцяти деканатів. На богослужінні були присутні представники влади міста Стрия та району, а також голова Львівської обласної державної адміністрації п. Олег Синютка. 

В часі Літургії, владика Тарас звернувся до присутніх у храмі з літургійною проповіддю, у якій закликав священиків і вірних своїм життям давати свідоцтво живої віри заради власного спасіння, добра Церкви і цілого нашого народу.

Після закінчення богослужіння, п. Олег Синютка, від імені Президента України вручив почесну нагороду – ювілейну медаль «25 років незалежності України» Преосвященному владиці Богдану за його активну громадянську позицію та внесок у зміцнення суверенітету нашої держави, зокрема в ділянці капеланства та душпастирської опіки українських військовослужбовців. Вітаючи єпископа, голова облдержадміністрації висловив вдячність за самовіддану працю на душпастирській ниві та побажав йому успіхів у розбудові Церкви і держави.

Після цього, окремих священнослужителів Стрийської єпархії було відзначено церковними нагородами – нагрудними хрестами з прикрасами, протоієрейськими хрестами, пам’ятними медалями та грамотами.

А насамкінець, єпископи та всі присутні, у стіп Ліської Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці спільно заспівали молитву «Під твою милість» за мир в Україні.

Також, цього дня, після Літургії, на площі перед катедральним храмом, в рамках Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру», метою якої є привернення уваги до чисельних соціально-екологічних наслідків війни на Сході України та об’єднання суспільства у молитві та ділах милосердя до природи, єпископи з представниками влади посадили дерево.

Прес-служба Стрийської єпархії