У Вовчатичах говорили про роль А. Шептицького у вихованні патріотизму

sheptНайбільшим надбанням кожного народу є його духовна культура. А “сферою духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується, – за словами В. Сухомлинського, – є патріотичне виховання”. Його завдання – формування нового українця на основі національних та європейських цінностей.

Саме такими громадянами України прагнуть бачити своїх вихованців їхні духовні наставники, батьки та вчителі. А прикладом для наслідування є життя і діяльність особистостей, мудрість яких ми можемо осягнути, діла – пізнати і перейняти той духовний спадок як найдорожчий скарб.


Однією із таких постатей української Церкви і народу є Андрей Шептицький – символ духовності нації, символ національного та духовного єднання народу.

Про це йшлося на семінарі директорів шкіл у Вовчатицькій ЗОШ І-ІІ ст. 11 грудня 2015 року на тему “Спільна робота церкви, школи, сім’ї, громадськості щодо реалізації принципів національно-патріотичного виховання”. У шкільній капличці Святого Полікарпа парох села Вовчатичі отець Микола Прунак, без благословення та участі якого не відбувається жодний захід у школі чи будинку “Просвіта”, відслужив Молебень до Богородиці, провів спільну молитву за Україну і поблагословив усіх.

Опісля гостинно відчинила двері духовна світлиця і запросила у подорож “Стежками митрополита Андрея Шептицького”. Біографічні розповіді про митрополита перепліталися із молитвами за Його прославу, сценками та поезіями у виконанні школярів і супроводжувалися слайдами із життя та діяльності цієї величної особи. Задушевні релігійні пісні виконали учасники церковного хору церкви “Покрови Пресвятої Богородиці”, спільноти “Матері в молитві”.

Зворушені побаченим і почутим, усі зрозуміли, що митрополит Андрей є тією людиною, пам’ять про яку не може бути втрачена. Це у Нього ми повинні вчитися любити Україну, бути патріотами і пишатися тим, що ми – українці.

Звернувшись до присутніх, отець Микола зробив логічний висновок, що тільки у тісній взаємодії та співпраці Церкви, сім’ї, школи та громади зможемо виховати і сформувати здорову, творчу, ініціативну, духовно та інтелектуально розвинену особистість, яка займе активну громадянську позицію та буде шанувати національні звичаї і традиції. А світла пам’ять про українського митрополита Андрея – Божого провідника, духовного батька українців – буде завжди серед нас.

 

 

Повідомила Марія Ганущак