“Веселі вихідні” у Перемишлянах

111„Не забороняйте дітям приходити до Мене . . .” Ці слова не тільки звучать у храмі святого Володимира та блжн. свщмч. Емільяна Ковча міста Перемишляни у проповідях під час Святих Літургій. Вони стали для наших отців певним дороговказом, тим шляхом, який вони обрали для своєї практичної діяльності у роботі з дітьми та молоддю. Сучасне життя є досить неоднорідним та нестійким. Особливо важко в хаотичному світовому порядку знайти свій життєвий орієнтир молодому поколінню. Стежачи за сучасним життям та беручи у ньому активну участь, священики серцем відчули конечну необхідність більше часу приділити дітям та молоді, допомогти їм пізнавати, слухати та любити Бога; привести їх до Ісуса Христа; допомогти їм правильно зрозуміти значення подарованого Богом життя та визначитися у виборі життєвого напрямку.


Священики неодноразово наголошують на тому, що діти займають особливе місце в серці Христа, тому їхнє бачення в тому, що вони мають займати таке ж особливе місце в серці Церкви. Отож, відвідування храму, прилучення до храмової літургії та молитовної практики, є необхідністю для доброго виховання молоді, бо як сказано: „Немає нічого більш почесного, ніж завойовувати серця дітей.”  З благословення отця Ігоря Барбуляка, пароха нашого храму,  отець Петро Закаляк став ініціатором проведення при храмі щомісячних„ Веселих вихідних ” для дітей та юнацтва. До співпраці отець запросив брата Тараса Байовського та волонтерів „Аніматорів” з центру «Ораторія» святого Домініка Савіо при церкві Покрови Пресвятої Богородиці під опікою оо. Салезіян.

Дійство розпочинається недільною дитячою Службою Божою, у якій маленькі християни беруть безпосередню активну участь: співають Літургію під керівництвом сестер Іванни та Лілії, читають молитви „Вірую”, „Отче наш”, разом з отцями Ігорем та Петром обговорюють прочитаний текст зі Святого Євангелія, роздумують над значенням сказаного та осмислюють свою значимість. Священики створюють атмосферу прийняття і безумовної любові, якими оточують усіх дітей.

Після цього розпочинаються заняття та розваги під керівництвом аніматорів. Вони проводяться для різних вікових груп окремо. В основі освітньої роботи отців та волонтерів лежить передати дітям розуміння того, що всі добрі знання заховані в Бога, Він — Той, Хто дарує розум і відкриває його для осягнення певних знань. „Веселі вихідні”  відкриті для усіх дітей та їхніх сімей, адже праця з дітьми – це і праця з батьками.

Учасники цих занять мають змогу глибше пізнавати правди християнської віри, разом читати і роздумувати над сторінками Святого Письма, спільно молитися і ділитися свідоцтвом своєї християнської віри, разом навчатися ефективним методам євангелізації. На прикладах загальнолюдських моральних якостей,  Божих Заповідей та сцен з життя святого Івана Боско, тільки з вірою в кожного учня будується весь виховний процес. Важливе місце посідають бесіди на морально-етичні теми, психологічні ситуації, приклади  поведінки конкретних, відомих та невідомих для дітей біблійних героїв,  слухання духовної  музики, конкурси, вікторини, дискусії, інсценізації. Прищеплюються ціла низка добрих почуттів: співчуття, жалість, милосердя, взаємодопомога, повага до іншого, любов. Особливої значущості на цих заняттях набувають опрацьовані фрагменти із Біблії про індивідуальність, особливу талановитість кожної дитини, про її особливу місію, особливий сенс її земного життя.

Також діти мають можливість активно відпочити, поспілкуватися з ровесниками, знайти багато нових друзів, весело погратись, брати участь у різноманітних змаганнях та заходах. Жодної миті аніматори не забувають збагачувати духовний світ кожної дитини, тому будь-яке ігрове завдання має релігійне підґрунтя. Учасники занять мають можливість відкрити і розвивати свої творчі здібності, так як аніматорами проводяться цехи, де кожен може вибрати собі заняття до вподоби, такі як: співи, малювання, аплікація, створення різноманітних цікавих виробів своїми руками… Духовні отці разом з братом Тарасом Байовським та аніматорами допомагають дітям у реалізації своїх мрій, творчого, фізичного і духовного потенціалу, формуванні лідерських якостей, роботі в команді і дбають про виховання дітей у дусі християнської моралі.

„Веселі вихідні”, звичайно ж, не проходять без смаколиків: цукерок, тістечок, кексів, тортиків, гарячого чаю та навіть кулішу, якими пригощаються всі присутні у перервах між заняттями. Це також заслуга отців, які зуміли організувати батьків та парафіян храму до спільної роботи та відпочинку.

Отож, нашим отцям добре вдається втілити поставлені перед собою завдання та ідеї, тому що вони завжди намагаються з терпеливістю і розумінням ставитись до кожної дитини, віддавати частинку себе і своєї душі, адже на кону – виховання маленьких патріотів України.

Батьківська громада з радістю підтримує таке актуальне починання священиків. Адже батьки прагнуть тільки кращого для своїх дітей, тому шукають найбільш відповідне місце відпочинку, яке б задовільняло вимоги щодо етичних, моральних і освітніх аспектів. Заняття, зініційовані в нашій спільноті, допомагають  дітям  в  осягненні  мети,  задуманої  через  Творця – це саме те, що особливо потрібно сучасному молодому поколінню для того, щоб обрати для себе дорогу, що веде до Бога.

Наталя Сабор-Карась та парафіяльна батьківська громада
храму святого Володимира та блжн. свщмч. Емільяна Ковча
м. Перемишляни

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.