19 грудня 2016 року, у день Святого Миколая були освячені ікони-вітражі для шкільної каплиці для дітей парафії с. Баківці, с. Бертишів та с. Репехів на Жидачівщині. Так, як ікони-вітражі пропускають сонячне проміння, так само святі випромінюють Божу доброту для усіх у цій святині. Ікони-вітражі Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці, святого Миколая Чудотворця, блаженного священномученика Миколи Конрада та херувимів для шкільної каплиці є працею відомого вітражиста члена Національної спілки художників України Анатолія Балуха.
У цей день парафіяни, батьки та діти, вчителі та шкільна родина після свята до святого Миколая у Баківській ЗОШ зібралися у шкільній каплиці, щоб помолитися до святого Миколая. Після молебню під мелодійний спів церковного хору відбулося освячення ікон-вітражів Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці, Святого Миколая Чудотворця, Блаженного священномученика Миколи Конрада та херувимів.
У цій шкільній каплиці на іконі Ісус Христос правою рукою благословляє, а у лівій тримає Євангеліє, де написано: «Пустіть дітей, нехай ідуть до мене; не бороніть їм: таких бо Царство Боже» (Лк.18,16).
Покровителі каплиці зображені на іконах-вітражах: святий Миколай – опікун дітей та блаженний священномученик Микола Конрад, який є покровителем шкільництва та освіти.
У часі свого земного життя блаженний священномученик Микола Конрад був вчителем релігії у Золочівській школі, Бережанській та Тернопільській українських гімназіях, викладачем у Львівській Богословській Академії. Так писав о. М. Конрад до Митрополичого Ординаріяту листа з проханням надати йому посаду вчителя гімназії: «Хтів би м працювати над доростаючою молодіжжю, тою молодіжжю, що наражена на утрату «віри і моральности. Я є свідомий трудности, катехита в середній школі, але маю велику охоту посвятити своє життя для добра тої ж молодіжи…». Отець формував молоді незрілі душі – для Бога, для України, для родини: «Моєю мрією було завжди працювати в школі…, посвятити себе цілковито морально-релігійному вихованню молодіжи. Знаючи, що се становище дуже тяжке, беру на себе відповідальність перед Богом, Церквою та народом, однак прийму се ярмо з охотою і ревно нестиму до кінця мого життя…”.
З поміж усіх святих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов`ю нашого народу. Усе життя св. Миколая – це нескінченні діла милосердя. Свята Церква почитає Миколая Чудотворця як мудрого покровителя спраглих, швидкого помічника усім, хто опинився у біді та скорботах. В давнину на Русі собливою популярністю користувалося «Чудо про немовля в Києві», що датується дослідниками часом не пізніше 1091 року. «Чудо…» розповідає про подружжя, яке вирушило на паломництво у Вишгород до мощів Бориса і Гліба на день їх пам’яті. Поверталися вони до Києва по Дніпру в човні. В дорозі жінка задрімала і упустила у воду немовля. У відчаї батьки дитини звернулись до св. Миколая, «велику віру до нього маючи», з проханням про допомогу. Наступного ранку дитина була знайдена неушкодженою «…лежаще мокро перед образом св. Миколая» на хорах Софії Київської.
Святий Миколай є покровителем водіїв і тих, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців. Святий Миколай швидко з`являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто призиває його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Св. Миколая було позначено любов`ю до ближнього. Навіть смерть не перервала його діл милосердя, за його заступництвом чудеса звершаються і сьогодні за допомогою добрих людей.
О. Андрій Соколовський та парафіяни с. Баківці, с. Бертишів та с. Репехів висловлюють щиру подяку жертводавцям ікон-вітражів для шкільної каплиці родині п. Ірини, Олександра та Олени Смірнових з м. Києва. Нехай для Вас п. Ірино, Олександре, Олено та Вашої родини святий Миколай вимолює в Бога численні ласки, Пресвята Богородиця тримає завжди під своїм материнським покровом, а Ісус Христос благословляє і додає життєдайних сил та здоров’я на Многая літа!