Владика Богдан Манишин відвідав с. Волиця Гніздичівська на Жидачівщині

IMG_0169У неділю, 23 серпня 2015 року, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії відвідав с. Волиця Гніздичівська Жидачівського району, де з нагоди 175-річчя місцевого храму Успіння Пресвятої Богородиці очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Біля воріт храму, єпископа зустрічали парафіяни разом зі священиками – адміністратором парафії о. Василем Попиком та сотрудником о. Володимиром Кузиком.

Звертаючись до численно зібраних вірних та гостей храму з проповіддю і аналізуючи євангельський уривок про багатого юнака, єпископ зазначив:  «Ісус запрошує юнака любити ближнього своїми ділами, кажучи, «продай те, що маєш і будеш мати скарб на небі». Юнак був готовий почути все, тільки не таку відповідь і тому відійшов сумний, бо був багатий. Він думав, що отримає якийсь рецепт, якусь іншу відповідь, але не таку. Господь дивиться на серце і своєю відповіддю говорить юнакові продати все майно і йти за ним».

«Тому тих, хто покладає надію лише на багатство, у першу чергу стосується сьогоднішнє Боже Слово. Ті, які покладають надію на Бога, – продовжив Архиєрей, – для них багатство не важливе. Під час Майдану, багато заможних людей, киян, прориваючись крізь кордон міліції, наражаючи своє життя на небезпеку, возили продукти та всі необхідні речі, а звідти вивозили поранених. Також є люди, котрі давали свої автомобілі на потреби армії. Добрі справи мають завжди своє продовження в Бозі. І Ісус каже, що  є неможливе в людини – можливе в Бога. І для тих людей є все можливе: бути багатим і не красти, бути заможними, але розуміючи, що ти є тільки управитель того, що тобі Бог дає».

«Не багатство є коренем гріха, але пристрасть до нього є джерелом всякої біди, – наголосив проповідник. І коли ми не будемо мати свідомості, що ми є тільки адміністратори і управителі того, що Бог нам дає, коли ми не будемо просити мудрості, щоби диявол підступно не використав нашої жертовності і не знеохочував людей безкорисливо служити іншим, не зможемо вповні бути учнями Христовими».

«Тому, сьогодні, коли той юнак відійшов від Ісуса засмучений, станьмо перед обличчям Божим і просімо Його ласки, щоб ми ніколи не відходили від Ного засмучені, щоб ми мали мужність виконати Його волю, стояти перед Його обличчям і не встидатися позбутися тих слабостей, які Він нам вкаже через нашу совість. І тоді ми справді будемо доброю нацією, нацією справжніх українців, справжніх щирих людей, котрі, стоячи перед обличчям Божим, можуть це Боже світло перепустити через себе, через своє серце на всіх наших ближніх» – сказав на завершення владика Богдан.

Після закінчення Божественної Літургії, єпископ привітав усіх парафіян, а у свою чергу, о. Василь Попик, подякував Владиці Богдану за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання. А насамкінець, відбулося освячення фігури Матері Божої біля храму і водосвяття.

Прес-служба Стрийської єпархії