Акція «ДЕНЬ ВРЯТОВАНОГО ДЕРЕВА»

Сьогодні ми є свідками великих змін в українському суспільстві. Те, що колись було для нас чимось звичним, сьогодні набуває іншого значення. Йдеться про різноманітні екологічні проблеми, до яких прикута увага всього суспільства в Україні. Нам ще дуже далеко до їхнього комплексного вирішення, але прогрес є очевидний. Діяльність громадських організацій, освітні програми, дописи в ЗМІ та соціальних мережах на екологічну тематику поступово міняють обличчя пострадянської України і надають їй певних ознак європейськості. Велику роботу у поширенні науки Церкви про відповідальність кожного християнина за створений Богом світ робить Бюро екології УГКЦ. Сьогодні у кожній єпархії є референти цього бюро, що виконують покладені на них єпископом завдання у ділянці збереження довкілля. Окрім різноманітних ініціатив та просвітницької діяльності, Бюро екології проводить різноманітні акції з прибирання, насадження дерев, збору макулатури та ін.

В часі проведення Великопосної ініціативи «Навернення задля порятунку створіння», Бюро екології Стрийської єпархії виступило з ініціативою проведення збору макулатури по парафіях. Метою акції є привернути увагу вірних до проблем довкілля і оживлення парафіяльних громад через суспільно-корисну діяльність. Кілька парафій вже долучилися до цієї ініціативи, здавши кілька тон паперу, а як відомо, всього лише 60 кг макулатури рятують від вирубки одне дерево. До цього було залучено парафіяльну молодь, дітей, громадські установи. Кошти йшли як на благодійність, так і на розвиток громад. Потрібно відновити призабуту практику збирання макулатури по школах та домашніх господарствах. Прекрасно, коли цією діяльністю займуться молодіжні християнські організації. Заохочуємо  всіх зацікавлених священиків та мирян, а також громадські організації та спільноти, що розуміють важливість такої богоугодної діяльності, що врятує не дну сотню дерев від вирубування і позбавить потреби спалювання паперової сировини, у міру своїх можливостей долучитися до акції «День врятованого дерева» у суботу 2 або 9 травня. Нехай це буде нашим спільним рішучим кроком на зустріч нашому європейському майбутньому та свідчення нашої віри у Бога Творця.

Для координування цієї акції та з питань вивезення зібраного паперу, прошу звертатися до екореферента Стрийської єпархії о. Олега Кобеля за тел.. 0972243445, 0634375501 або писати на електронну пошту olehko1977@gmail.com

                                                                                                                           Бюро екології

Стрийської єпархії УГКЦ