Неділя всіх святих та ієрейські свячення у Стрию

m1У Неділю всіх святих, 7 червня 2015 року, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, очолив Божественну Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що у Стрию, в часі якої уділив священичі свячення диякону Роману Дячишину.

В часі богослуження Єпископ виголосив проповідь, у якій, роздумуючи над днем пам’яті всіх святих, наголосив на тому, що святим є той, хто своїм життям дав відповідь Богові на Його любов: «Маємо бути щасливими з того, що належимо до родини чоловіків, жінок, дітей, які збагнули чого хоче Господь і стали відповіддю землі на Божу любов. Вони в собі перемогли те, через що був розп’ятий Христос, тому для них Бог є Богом живим. Вони зуміли збагнути: якщо хтось за них помирає, то потрібно жити так, щоб ця смерть не була даремною».

m3Життя святих, за словами Владики Богдана, позначені довірою Богові за будь-яких обставин і є здійсненням Його волі: «Часто зустрічаємось із випробуваннями, через які забуваємо, що наше громадянство є в небі й забуваємо дякувати Богові за все. Але святі були людьми Божої волі – тими, які могли сказати і сприйняти слова “нехай буде воля твоя”, бо вони розуміли, що з Божої руки не може вийти ніщо зле».

m2Архиєрей зауважив, що життя святих свідчать про те, що жити Євангелієм можливо, і закликав присутніх, щоб, за їх прикладом, шукати можливостей пізнавати та здійснювати Божу волю і у своєму житті: «Святі постійно свідчать про те, що в кожній ситуації можна жити євангелієм. Своїм життям вони замикають уста тим, які кажуть, що це неможливо. А, якщо вони могли зреалізувати Євангеліє, то можемо це зробити і ми. Нехай їхнє життя стане добрим свідченням і покріпленням для нас».

По закінченні богослуження Єпископ привітав новопоставленого ієрея, зазначивши, що кожні священичі чи дияконські свячення є свідченням того, що Церква розвивається. Владика Богдан побажав о. Роману ласки бачити людей тільки з добрих сторін і чувати над духовним станом як повіреного люду, так і власної сім’ї, аби цілковито сповнити дане Богом покликання.

Прес-служба Стрийської єпархії