Стати однією християнською спільнотою: Третій міжєпархіальний екологічний табір «Свіча-Зелен-світ»

green_camp21-8 серпня 2016 року в смт Журавно у Стрийській єпархії відбувся традиційний табір екологічного спрямування “Свіча-Зелен-світ”. Бюро екології УГКЦ  у співпраці із Бюро екології Стрийської єпархії щороку організовують цей табір для дітей та молоді з цілої України. Молодь із Стрийської єпархії, Івано-Франківської та Львівської архієпархій, Луцького та Донецького екзархатів кількістю понад 60 чоловік навчалася того, як по-християнськи ставитися до довкілля.

Кожного року тематика табору є дещо відмінною. Так, наприклад, кожен день цьогорічного табору був присвячений дням Божого творення світу. День розпочинався з Божественної Літургії, в часі якої виголошувалася духовна наука на тему окремого за чергою дня творення світу в контексті нашої християнської відповідальності за цей світ.

В часі дня діти мали гутірки, спортивні змагання, квести, складали пісні та вірші відповідно заданої теми, мали її представлення на вечірній ватрі. Окремий день був присвячений питанням альтернативної енергії та енергозбереження. Цікаву лекцію для дітей провів п. Олег Шмілик, директор Стрийського Енергетичного офісу з Майстернею енергозберігаючих технологій для квартир та будинків.

За час табору діти провели танцювальний флешмоб, акцію з прибирання, акцію з інформування мешканців смт. Журавна про християнську відповідальність за довкілля, а о.Михайло Неїжмак з Донецького екзархату мав цікаву ековікторину і лекцію дітям.

Родзинкою цьогорічного табору було вивчення англійської мови, зокрема слів, що мають відношення до екології. Досвідчені аніматори та семінаристи зробили час перебування в таборі справді незабутнім для його учасників. Сльози при розставанні тих, що встигли стати друзями на цьому таборі є свідченням того, що всі на “Зелен-Світі” стали однією християнською  спільнотою.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології