У с. Пчани на Жидачівщині відбулися великопосні реколекції

pp14-15 березня 2015 року, в храмі свв. апп. Петра і Павла с. Пчани Жидачівського деканату відбулися Великопосні реколекції, які провів о. Андрій Хацко, економ, помічник магістра новиків з Кохавинського монастиря св. Ґерарда, ЧНІ. Тема реколекцій: «Вчини наші серця, Боже, подібними до Твого». Основою для наук стало послання Папи Римського Франциска на піст 2015 року, провідною темою якого є заклик не бути байдужими.

«Бог не є байдужим до світу – Він так сильно любить його, що віддав Свого Сина заради спасіння кожної людини. У втіленні, у земному житті, смерті й воскресінні Сина Божого остаточним чином відкриваються двері між Богом і людиною, між небом і землею. Церква подібна до руки, яка тримає ці двері відкритими через проголошення Слова, звершення Таїнств, через свідчення віри, що діє через любов (пор. Гал 5,6). Однак, світ має тенденцію замикатися в собі і закривати ці двері, через які Бог входить у світ, а світ входить у Нього. Тому рука, якою є Церква, не повинна дивуватися, що її відштовхують, придавлюють і ранять», – зазначав реколектант.

Особливість реколекцій була в тому, що о. Андрій заохочував присутніх парафіян до діалогу, ставлячи щоразу нові запитання, зокрема про те, яка різниця між Церквою і храмом Божим, яким ми бачимо Бога, хто вважає, що має в своєму житті найважчий хрест, чому слід вміти дякувати Богові за свої хрести.

В кожному храмі вірні творять Церкву. Священик заохотив вірних не забувати щовечора, о 21.00 год., єднатися у молитві за Україну, відвідувати і молитися за важкохворих парафіян свого села, адже вони теж творять Церкву. Наприкінці реколекцій адміністратор парафії о. Василь Попик подякував реколектанту за духовні науки, побажав плідного священичого служіння та доброї місійної діяльності, попросив про молитву, щоб кожен віруючий і кожна парафія плідно пройшла цей великопосний шлях.

«Мати милосердне серце – це не означає мати слабке серце. Хто хоче бути милосердним, повинен мати серце міцне, стійке, недоступне для спокусника, але відкрите для Бога. “Вчини наші серця подібними до Твого”. Тоді будемо мати серце міцне і милосердне, чуйне і щедре, що не дає замкнутися в собі і не впадає у вир байдужості». (з послання Папи Римського Франциска на Великий піст 2015 року)

о. Василь Попик,
адміністратор парафії
свв. апп. Петра і Павла